Spowiedź u dyrektora

  • 20.08.2020, 07:45
  • DBEZ
Spowiedź u dyrektora
Byłeś za granicą? Przyjechali kuzyni znad morza? A może bawiłeś się w rejonie ogniska koronawirusa? Jeśli pracujesz w DPS-ie Nowiny, to wiesz, że czeka cię dobrowolna kwarantanna. Dyrektor zaleca pójście na wolne.

Sprawą nadzwyczajnych środków ostrożności zainteresował się związek NSZZ Solidarność Oddział Mazowsze i wysłał do dyrektora Nowin pismo z prośbą o wyjaśnienia. Pytanie pracowników o miejsce spędzania urlopu daleko wykracza poza kompetencje dyrektora. Podobnie też sprzeciw może budzić odsuwanie od pracy osób zamieszkujących w rejonach ogniska koronawirusa. Zdaniem jednak dyrektora, nie środki są ważne, ale cel - zapobieganie zakażeniom COVID-19. W marcu domy pomocy społecznej otrzymały wytyczne z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczące wprowadzenia obostrzeń i reżimu sanitarnego.

- Poleciłem wówczas kierownikom oddziałów, aby z pracownikami przeprowadzali wywiady dotyczące ewentualnie innego zatrudnienia, poza DPS Nowiny, udziału w uroczystościach rodzinnych oraz wyjazdów poza granice kraju. Ryzyko zakażenia już wtedy było bardzo wysokie - odpowiada dyrektor Marcin Kopciewicz.

Jak dodaje dyrektor, specyfika pracy w tak dużej placówce wymaga od pracowników podjęcia szczególnych środków ostrożności, nie tylko na terenie zakładu, ale także poza nim.

- Zatajenie informacji o wyjeździe za granicę albo uczestnictwo w spotkaniach, gdzie przebywają osoby z różnych rejonów Polski, byłoby skrajnie nieodpowiedzialne i naraziłoby mieszkańców DPS i pracowników na poważne zachorowania, a w skrajnych przypadkach zgony - uważa Kopciewicz. - Zdaję sobie sprawę, że taka sytuacja może wpływać na komfort pracy, a także powodować utrudnioną relację z członkami rodziny w domu. Wszyscy znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości - dodaje dyrektor.

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe