Złodzieje kradną... owoce i warzywa

  • 11.08.2020, 13:24
  • MP
Złodzieje kradną... owoce i warzywa
W zeszłym tygodniu działkowicze z Chełma poinformowali nas, że ich ogródki są notorycznie plądrowane. Łupem złodziei nie padają plony.

Pierwszy sygnał otrzymaliśmy w poniedziałek od Danuty Dąbskiej, przewodniczącej rady osiedla Rejowiecka.

- Sąsiadom wokół poginęła cebula, więc wyrywałam swoją, żeby się z nimi podzielić - mówi. - Tak naprawdę, kradzieże zaczęły się, kiedy wszystko zaczęło dojrzewać, już od sezonu ogórkowego. Podejrzewamy, że wysokie ceny warzyw zmusiły niektórych do podejmowania takich desperackich kroków. 

Jak nam przekazała, ani ona, ani nikt z sąsiadujących działkowiczów nie zgłaszał policji tych kradzieży.

- Złapanie złodzieja, inaczej niż na gorącym uczynku, jest praktycznie niemożliwe - przekazał nam inny działkowiec z Chełma. - A wartość strat jest tak naprawdę niewielka w porównaniu z innymi kradzieżami, więc szkoda angażować policję. Bardziej zależy nam na ostrzeżeniu właścicieli ogródków i działek, że takie nieciekawe sytuacje mają niestety miejsce. Trzeba pilnować swoich plonów.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe