W Polskę własnym samochodem

  • 07.08.2020, 08:26
  • MP
W Polskę własnym samochodem
Pandemia koronawirusa spowodowała, że zdecydowana większość Polaków za cel swoich wakacyjnych podróży wybiera urocze zakątki w kraju, rezygnując z wyjazdów za granicę. Co więcej, dla bezpieczeństwa decydują się wyjeżdżać swoimi autami.

Ograniczenia i środki ostrożności wynikające z reżimu sanitarnego sprawiły, że preferencje urlopowe naszych rodaków uległy znacznej zmianie. Z sondażu przeprowadzonego przez Naviexpert oraz Mazdę wynika, że aż 78 proc. ankietowanych zadeklarowało spędzenie wakacji na terenie kraju, a tylko 9 proc. za granicą, zaś pozostali nie mają planów. Wszyscy natomiast zadeklarowali, że na wyjazdy wybierają się swoimi samochodami, unikając zatłoczonych i najczęściej uczęszczanych miejsc wypoczynkowych.

Skutki ograniczeń spowodowanych koronawirusem widać również w liczbie pokonywanych w czasie wakacji kilometrów, których w poprzednich latach mieliśmy na liczniku 100-200 dziennie. Najwięcej urlopujących Polaków, bo aż 43 proc., przejeżdża odcinki od 10 do 50 km, 19 proc. od 80 do 200 km, 13 proc. od 50 do 80 oraz powyżej 200 km, zaś 10 proc. do 10 km. Największy ruch na drogach widać z kolei w weekendy – od początku wakacji w soboty nasi rodacy jeździli średnio 77 km, zaś w niedziele 81 km.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe