Jeszcze można o nie zawalczyć

  • 05.08.2020, 10:07
  • szer
Jeszcze można o nie zawalczyć
Zespół konsultacyjny zakończył prace nad weryfikacją projektów do Budżetu Obywatelskiego 2021. Tego etapu nie przeszło 59 propozycji. Ich autorzy mają 7 dni na wniesienie odwołań. Te, które zostały, będą poddane pod głosowanie, które rozpocznie się 7 września.

Spośród 108 projektów pozytywną weryfikację przeszło jedynie 49, w tym pięć przedsięwzięć ogólnomiejskich. To: "Zajęcia ruchowe – zdrowy kręgosłup seniorów", "Zakup i montaż koszy na psie odchody oraz dystrybutorów woreczków", "Zakup i montaż pojemników Serce Chełma do zbiórki nakrętek", "Zakup i montaż budek lęgowych dla ptaków" oraz "Wakacyjne warsztaty jogi dla mieszkańców".

Pozytywnie zaopiniowanych zostało też: sześć projektów z osiedla Cementowni, trzy – z Dyrekcji Dolnej, pięć – z Dyrekcji Górnej, 6 – z osiedla Działki, 4 – os. Kościuszki, 3 – z os. Słoneczne i 3 – z os. Śródmieście oraz 7 – z osiedla Rejowiecka i taka sama ilość z osiedla Zachód. Pełna ich lista opublikowana została na stronie Urzędu Miasta Chełm.

Tam również można znaleźć projekty odrzucone, wraz z uzasadnieniem decyzji. Ich autorzy na odwołanie mają niewiele czasu, bo tylko do 7 sierpnia. Kolejny tydzień (7-14 sierpnia) to czas na rozpatrzenie wniesionych odwołań. 21 sierpnia ogłoszona zostanie pełna lista projektów, na które będzie można głosować. Wyboru będziemy mogli dokonać w dniach 7-11 września. Wyniki głosowania poznamy 18 września.

Kwota przeznaczona na budżet obywatelski to 2,5 mln zł.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe