Letnie kino pod gwiazdami

  • 04.08.2020, 08:55
  • szer
Letnie kino pod gwiazdami
W najbliższy czwartek kolejny pokaz w ramach Letniego kina pod gwiazdami. Tym razem prezentowany będzie film „Manhattan” w reżyserii Woody'ego Allena. Projekcja w amfiteatrze w Kumowej Dolinie. Początek o godz. 21. Liczba miejsc ograniczona.

Akcja filmu koncentruje się na losach sześciorga nowojorczyków ze środowiska intelektualno-artystycznego. Głównym bohaterem jest Isaac Davis, porzucony przez żonę, niezdecydowany w swych emocjach i pragnieniach, pozostający pod wrażeniem naturalnej młodziutkiej Tracy i atrakcyjnej, snobistycznej Mary.

Równocześnie film Allena wyraża głęboką fascynację Nowym Jorkiem, jest nieomal hołdem oddanym temu miastu. Nie tylko dlatego, że rozgrywa się na Manhattanie i bohaterami są jego mieszkańcy. Począwszy od etiudy złożonej z widoków metropolii na początku filmu, poprzez nieustanne eksponowanie miejskiej zabudowy, ulic i placów, posiadających swój charakter mieszkań i lokali – Nowy Jork dosłownie „ciśnie się” na ekran, stając się nie tylko tłem, ale kreatorem klimatu oraz punktem odniesienia i poetyckim komentarzem dla ludzkich uczuć i dramatów.

W filmie występują same gwiazdy, między innymi: Diane Keaton, Meryl Streep, Michael Murphy, Mariel Hemingway, no i oczywiście Woody Allen. Niewątpliwym atutem filmu jest też muzyka George'a Gershwina.

Obraz otrzymał nagrodę BAFTA, Cezara oraz dwie nominacje do Oscara.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe