Zdrowotne czwartki z samorządem

  • 01.08.2020, 12:09
  • szer
Zdrowotne czwartki z samorządem
Miejski ZOZ jest organizatorem wakacyjnej akcji profilaktycznej skierowanej do mieszkańców Chełma. W sierpniu zaplanowano cztery spotkania, podczas których będzie można wykonać niektóre badania i porozmawiać z fachowcami na temat zdrowego stylu życia.

- Pierwsze spotkanie planujemy 6 sierpnia, kolejne 13, 20 i 27 sierpnia - zapowiada dyrektor MSP ZOZ Mariusz Żabiński.  - Zdrowe czwartki z samorządem - bo taką nazwę nosi to wydarzenie - finansuje w całości Urząd Miasta Chełm.

Prozdrowotne spotkania odbywać się będą, podobnie jak ubiegłoroczne czwartki ze zdrowiem, na dziedzińcu przed budynkiem departamentu spraw społecznych przy ul. Obłońskiej 20. Głównym tematem będą choroby układu krążenia.  Eksperci opowiedzą o zdrowym stylu życia, a przy okazji będzie można zbadać poziom glukozy i cholesterolu, zmierzyć ciśnienie krwi, a także poznać swój wskaźnik masy ciała BMI i procentową zawartość tłuszczu.

- Niestety ze względu na stan pandemii w tym roku nie będziemy wykonywali żadnych badań wziewnych, takich jak np. spirometria - tłumaczy Żabiński.

Podczas tegorocznej edycji projektu organizatorzy planują przebadać ok. 200 osób, co daje średnio po 50 zainteresowanych na każdym spotkaniu. - Mamy świadomość, że mieszkańców może przyjść nawet nieco mniej. Rozumiemy, że niektórzy obawiają się pandemii. Oczywiście każde nasze wydarzenie będzie się odbywać z zachowaniem wszelkich środków ostrożności - tłumaczy dyrektor MSP ZOZ-u.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe