Jedyne kąpielisko, a takie zaniedbane

  • 30.07.2020, 09:25
  • AN
Jedyne kąpielisko, a takie zaniedbane
Radna Dorota Rybaczuk apeluje o uporządkowanie i zagospodarowanie jedynego miejskiego kąpieliska na Gliniankach. Niegdyś oblegane, dziś zarośnięte krzakami i wciąż nie tam ma odpowiedniej infrastruktury.

To mieszkańcy zobligowali radną do zajęcia się sprawą chełmskiego kąpieliska. Swoje wystąpienie skierowała zarówno do przewodniczącego rady miasta Longina Bożeńskiego, jak i prezydenta Jakuba Banaszka.

Z wcześniejszych zapowiedzi władz miasta wynika, że w mieście realizowane ma być przedsięwzięcie pod nazwą Chełm – Sportowe Miasto Wschodu. To jeden konkretny strategiczny projekt, w ramach którego samorząd będzie się ubiegał o dofinansowanie m.in. krytego lodowiska i rewitalizacji Glinianek, czyli Centrum Sportów Wodnych.

Temat nie jest nowy. O rewitalizacji kąpieliska chełmianie słyszą już od lat. Niestety, nic w tej sprawie dotychczas się nie wydarzyło. Już w 2010 roku ratusz miał gotowy program funkcjonalno-użytkowy zagospodarowania tego terenu. Wówczas wartość inwestycji oszacowano na kilka milionów złotych. Zadanie miało być realizowane przy współudziale partnera prywatnego. Firma prywatna miała z własnych środków sfinansować budowę całego kompleksu wodnego, a w zamian bezpłatnie przez nawet 25 lat użytkować teren. Był plan, aby inwestor wybudował tam duży budynek wykorzystywany do celów gastronomicznych wraz z małym motelem, z którego czerpałby zyski. Zgodnie z opracowaną wówczas przez miasto koncepcją na Gliniankach miało też powstać pole namiotowe.

AN

Gdzie spędzasz tegoroczne wakacje?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe