Radny ma siłę przebicia

  • 09.07.2020, 11:49 (aktualizacja 09.07.2020, 12:23)
  • AN
Radny ma siłę przebicia
Mieszkańcy Świerkowej mają już utwardzoną drogę. Wnioskował o to w swojej interpelacji radny Kamil Błaszczuk. Sprawa budowy kanalizacji na dwóch ulicach osiedla Działki też zmierza do szczęśliwego końca. Jak widać, radny ma fory w ratuszu. Niektórzy na realizację swoich interpelacji czekają bowiem latami. A może zgłaszane przez nich sprawy nie są tak pilne?

Pierwsza dobra wiadomość dotyczy mieszkańców ulic Słonecznej i Tęczowej. Wygląda na to, że budowa kanalizacji na ich ulicach nabiera wreszcie realnych kształtów.

- Prezydent miasta oraz MPGK przychylili się do mojego wniosku. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa. Po zakończeniu tego etapu, MPGK zamierza przystąpić do realizacji inwestycji - nie kryje zadowolenia Kamil Błaszczuk.

Jak wyjaśnił prezes MPGK Marcin Czarnecki, inwestycje związane z budową sieci wodociągowej, w obliczu zagrożenia suszą, powinny być traktowane jako najwyższy priorytet społeczny. Niestety, przeszkodą w ich dynamicznej realizacji jest brak funduszy. Zdania te są więc wykonywane sukcesywnie w miarę posiadanych środków. 

- "Termin wykonania dokumentacji upływa w połowie października tego roku. Po zakończeniu etapu projektowego i uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych spółka przystąpi do kolejnej fazy procesu inwestycyjnego, obejmującego całokształt prac budowlanych i montażowych, ujmując zadanie w planach inwestycyjnych" - czytamy w odpowiedzi, jaką do władz miasta wystosował prezes Czarnecki.

Mieszkańcy ulicy Świerkowej również mają powody do zadowolenia. Niedokończony fragment ich ulicy, o którym radny Błaszczuk pisał w innej ze swoich interpelacji, został utwardzony destruktem.

- Nadal jednak zabiegamy o pełne dokończenie tego odcinka i asfalt - nie składa broni radny Błaszczuk.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe