Czyj jest ten gmach?

  • 01.07.2020, 11:44
  • AN
Czyj jest ten gmach? Niedługo minie rok od podpisania porozumienia. Nadal nic nie wiadomo w sprawie przejęcia gmachu.
Wygląda na to, że miasto wciąż nie jest właścicielem gmachu. Jak informuje bowiem Dominik Gil z gabinetu prezydenta na spotkaniu zespołu, który zajmuje się tą sprawą, przedstawiciele miasta podtrzymali wolę nabycia prawa własności w mniejszościowym udziale.

Mieszkańcy zastanawiają się kiedy prezydent Chełma rozpocznie remont w gmachu, skoro porozumienie o przeniesieniu praw własności podpisane zostało w październiku ubiegłego roku. Najwyraźniej od tego czasu niewiele się zmieniło, bo jak wynika z informacji jakie uzyskaliśmy w urzędzie, samorząd nadal nie otrzymał budynku, nawet w części. Już wówczas informowano, że trwa inwentaryzacja obiektu, po której zostanie podpisany akt notarialny. Nic w tej sprawie się nie zmieniło.

- Ostatnie ustalenia prezydenta Chełma i wojewody lubelskiego dotyczyły powołania zespołu ds inwentaryzacji w związku z podpisanym porozumieniem i określenia, jaka część nieruchomości może być przedmiotem wygaszenia trwałego zarządu ustalonego na rzecz Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie - informuje Gil.

Miasto Chełm czeka na stanowisko LUW w tym zakresie. Na spotkaniu zespołu przedstawiciele miasta podtrzymali wolę nabycia prawa własności w mniejszościowym udziale. W związku z tym na razie nie ma co snuć na razie planów remontowych. Te będą będą uzależnione od tego kiedy i w jakiej części miasto nabędzie prawo do tej nieruchomości.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ac/dc
ac/dc 03.07.2020, 19:26
Kiedy Ci ludzie wreszcie przejrzą na oczy? Od początku to była wyborcza ściema. To po pierwsze, a po drugie: skąd miasto weźmie środki na remont i utrzymanie budynku, który rocznie pochłania 2-3 mln zł? Poza tym Czarnek nie jest już wojewodą, więc te wzajemne uprzejmości obu panów przestały mieć znaczenie.
abcd
abcd 02.07.2020, 16:45
Ja chętnie przygarnę gmach. Wynajmę miastu za 100 tys. zlotych miesięcznie, z czego 50 dla mnie. Tylko dajcie mi legitymację partyjną, bo bez tego to pewnie Kuba telefonu nie odbierze.
miejscowy
miejscowy 02.07.2020, 08:24
Jak to mawiają "Srutu, tutu majtki z drutu".
obserwator
obserwator 01.07.2020, 14:58
A czy to pierwszy raz skończy się na obietnicach przedwyborczych? Powinniśmy już przez te prawie dwa lata przywyknąć do tego.

Pozostałe