Alarm w kościele

  • 30.06.2020, 10:24 (aktualizacja 30.06.2020, 15:10)
  • GD
Alarm w kościele
Trzy wozy strażackie podjechały w niedzielę (28 czerwca) rano przed kościół pw. Rozesłania św. Apostołów, wzbudzając niepokój i zainteresowanie okolicznych mieszkańców i przechodniów. Na szczęście, jak poinformował nas proboszcz w krótkiej rozmowie telefonicznej, nic złego się nie wydarzyło.

Do naszej redakcji zadzwonił o godz. 8.30 Czytelnik, z pytaniem, co dzieje się w kościele, bo przyjechali strażacy. Na zdjęciu, które od razu nam przysłał, uchwycił też księdza, prawdopodobnie proboszcza, rozmawiającego z mundurowymi. Mężczyzna, który się z nami skontaktował, połączył to niecodzienne zdarzenie z "Bitwą o wozy", która ma zachęcić mieszkańców do udziału w wyborach prezydenckich. 

- Niektóre samorządy miały aktywnie włączyć się do tej akcji i dowozić mieszkańców do lokali wyborczych. Może strażacy w tym celu przyjechali przed kościół? - spekulował mężczyzna. Jego wniosek okazał się jednak pochopny.

Przyczyna obecności wozów strażackich przy kościele, choć niecodzienna, okazała jednak prozaiczna. Dyżurny chełmskich strażaków poinformował nas, że w świątyni włączył się alarm przeciwpożarowy. Ktoś przy wejściu do kościoła oparł się o ścianę i nieumyślnie uruchomił alarm.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe