Chełm musi mieć stadion, ale nie taki

  • 17.06.2020, 11:06
  • AN
Chełm musi mieć stadion, ale nie taki
Projekt modernizacji stadionu miejskiego, przygotowany przez ekipę prezydent Agaty Fisz, nie przypadł do gustu nowej władzy. Prezydentowi Chełma marzy się obiekt podobny do tego, jaki jest np. w Stalowej Woli. Pyta więc internautów, co sądzą na ten temat.

- Jest jedna z inwestycji, która szczególnie zaprząta moją głowę - w zasadzie od początku urzędowania. To modernizacja miejskiego stadionu i stworzenie odpowiedniego zaplecza sportowego - tłumaczy prezydent. - Dlaczego? Ponieważ jest gotowy projekt, który został przygotowany przez poprzedników, a w mojej ocenie, nie spełni swojej roli. Prezydent wyjaśnia, iż modernizacja stadionu miała kosztować ok. 10 mln zł, a według jego szacunków, po aktualizacji koszt wzrósł do prawie 30 mln zł.

- Czy za takie środki powinniśmy budować tak wyglądający stadion? - pyta mieszkańców miasta za pośrednictwem internetu. - Dziś jestem w Stalowej Woli. Tutaj powstał bardzo ciekawy projekt, oczywiście kosztował więcej, ale jego założenia pozwoliły pozyskać większą dotację.

Banaszek podaje również przykład Białej Podlaskiej, która ma projekt stadionu znacznie wyróżniającego się swoim wyglądem. Zapowiada, że wkrótce ogłoszony zostanie konkurs architektoniczny na to przedsięwzięcie.

- Co sądzicie? - pyta i zapowiada, że modernizację stadionu chciałby przeprowadzić po uzyskaniu dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

Zdaniem jednego z uczestników dyskusji, Chełm potrzebuje obiektu sportowego na 10 - 15 tys. osób z trybunami dookoła. Inwestycja powinna być realizowana zgodnie z projektem, który można wykonywać etapami, np. na początek jedna lub dwie trybuny boczne, a potem reszta.

- Fajnie by było, gdyby oprócz zaplecza dla sportowców, było miejsce na gastronomię, klub fitness, może kręgielnię lub inne tego typu miejsca dostępne dla wszystkich - proponuje ten sam internauta.

- Dobrze, gdyby stadion był bardziej uniwersalny i miał kategorie od PZLA, żeby oprócz meczów, nadawał się też do organizacji mityngów lekkoatletycznych. Tylko chyba uzyskanie tego efektu musiałoby wiązać się nie z modernizacją, a zrównaniem prawie całej infrastruktury wraz z wjazdem, a następnie postawieniem wszystkiego w nowym ładzie - tłumaczy z kolei inny uczestnik dyskusji. - Gdyby przyjąć ten scenariusz, warto przy wyburzaniu skasować ten „hotel” z tektury.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe