Sprzątanie przez wyrywanie

  • 03.06.2020, 13:12
  • DBEZ
Sprzątanie przez wyrywanie
Powyrywane bramki, ścięte drzewa - istne pobojowisko. Takie zdjęcia dostaliśmy ze Starosiela. - Sprzątamy przed zawodami strażackimi - wyjaśnia wójt gminy Dubienka i dodaje, że już to tak nie wygląda. Teren oczyszczono, wyrównano i zasiano trawę.

Bramki do piłki nożnej w Starosielu wiele lat temu ustawiał mieszkaniec tej miejscowości. Nie może się pogodzić z tym, że jego inwestycja poszła na marne. W październiku ubiegłego roku dostał pismo z gminy, że powinien je usunąć. Nie jest to jego teren. Władze gminy wobec tej działki mają inne plany.

- Ponieważ ten pan swoich bramek nie usunął, zrobiliśmy to sami i złożyliśmy je na jego terenie. Zostały też wycięte uschnięte drzewa. Planowaliśmy na czerwiec zorganizowanie tam zawodów strażackich - mówi wójt gminy Krystyna Deniusz-Rosiak.

Jeśli nawet zawody się nie odbędą w czerwcu ze względu na epidemię i zakaz zgromadzeń, być może będzie je można zorganizować we wrześniu lub październiku. W ubiegłym roku strażacy z gminy Dubienka byli gośćmi w Żmudzi i tam walczyli o nagrody i zarazem trenowali przed prawdziwymi akcjami. W tym roku gmina Dubienka zaprosiła strażaków ochotników z gminy Żmudź. Władze Dubienki chcą mieć przygotowany teren. Potrzeba sporo miejsca, by zorganizować różne konkurencje i pomieścić gości oraz ich pojazdy.

Prace porządkowe trwają też nad zalewem w Dubience. Gmina szykuje się na sezon wakacyjny. Wiaty przy plaży odnawia na zlecenie gminy Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne w Dubience.

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nieprawda
nieprawda 05.06.2020, 02:13
ps. drzwewa nie byly uschniete.

Pozostałe