Zaproś Zorzę do domu

  • 30.05.2020, 08:51
  • AN
Zaproś Zorzę do domu
Seanse, ale też spotkania z twórcami, warsztaty i festiwale - tak wygląda program projektu, w którym bierze udział CKF Zorza. Stowarzyszenie Kin Studyjnych właśnie powołało do życia nową platformę streamingową - MOJEeKINO.PL Wirtualne kina ruszyły 21 maja.

Na platformie MOJEeKINO.PL działa aż 47 wirtualnych sal studyjnych - w tym chełmska Zorza. Widz wykupuje dostęp do filmu na 48 godzin i z list kin wybiera swoje ulubione.

- Każde zaangażowane w projekt kino przygotowuje program w swojej wirtualnej sali skrojony dla swoich widzów - wyjaśnia Dariusz Guz z CKF Zorza. - Oprócz seansów będziemy realizować w kinie to, co widzowie lubią najbardziej - spotkania z twórcami, warsztaty i festiwale!

Na platformie miłośnicy kina znajdą filmy swoich ulubionych dystrybutorów: Aurora Films, Mayfly, Against Gravity, Hagi Film, Velvet Spoon, NEXT FILM, Spectator - więcej niż kino, Galapagos.

Już 29 maja na platformie ruszy pierwszy festiwal filmów fabularnych on-line Wiosna Filmów. W ramach tego wydarzenia pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Tuż po nim odbędzie się 48HFP Poland i HER Docs. Co ciekawe, platforma jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Partnerami projektu są Polska Akademia Filmu, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych - KIPA. Realizację platformy wspiera Polski Instytut Sztuki Filmowej. Prawdopodobnie portal będzie funkcjonował również po zakończeniu pandemii. Dzięki temu widz, który nie zdążył obejrzeć jakiegoś filmu w kinie, będzie mógł skorzystać z bazy serwisu.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe