Rondo przyklepane - przebudowa za dwa lata

  • 25.05.2020, 10:01
  • GD
Rondo przyklepane - przebudowa za dwa lata
Wszystko wskazuje na to, że najdalej za dwa lata zostanie całkowicie przebudowane newralgiczne skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Sokołowskiego. W ubiegły wtorek program inwestycji podpisał podczas wizyty w mieście minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w obecności wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

Plan obejmuje budowę trzywlotowego ronda, chodników o łącznej długości ok. 120 metrów, zatoki autobusowej, oświetlenia oraz przebudowę kanalizacji deszczowej. W obrębie skrzyżowania DK 17 z DW 812 zostanie również podniesiona nośność drogi.

- Inwestycje na drogach krajowych to zarówno wielkie projekty jak drogi ekspresowe i autostrady, ale także te mniejsze, poprawiające poziom bezpieczeństwa drogowego. O budowę ronda mieszkańcy Krasnegostawu zabiegali od bardzo dawna. Odpowiadamy na te wezwania - mówi Adamczyk.

Z obliczeń wykonanych w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu w 2015 r. wynika, że średni dobowy ruch na tym skrzyżowaniu wynosi ponad 13 tys. pojazdów na dobę. Przy dużym nasileniu w godzinach szczytu tworzą się tam zatory. Kierowcy czekają na włączenie się do ruchu z DW 812, która jest drogą podporządkowaną.

Burmistrz Robert Kościuk poinformował zebranych, że w ostatnich latach doszło w tamtym miejscu do jednego śmiertelnego wypadku i ponad 30 kolizji drogowych. Konieczność przebudowy skrzyżowania zgłaszały władze samorządowe, policja, straż pożarna oraz służby ratownictwa medycznego. Dzięki budowie ronda zwiększy się płynność ruchu i bezpieczeństwo podróżnych.

Inwestycja będzie finansowana ze środków budżetu państwa. Wkład finansowy będą mieli również samorządy: miasta Krasnystaw, powiatu krasnostawskiego i województwa lubelskiego. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2021-2022. Szacowany koszt to około 5 mln zł.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 26.05.2020, 10:02
No tak. Działa jak natura chciała. Taki z niego ziomek jak z p..dy gwóźdź. Do dziś biura poselskiego nie ma w regionie. Typowy kłamca i oszust dobrej zmiany.
ano
ano 25.05.2020, 13:21
nasz ziomek Jacek to działa w naszym regionie

Pozostałe