Bezdomniaki obejrzyj w sieci

  • 23.05.2020, 10:38
  • AN
Bezdomniaki obejrzyj w sieci
Chcesz przygarnąć psa z chełmskiego schroniska? Sprawdź w internecie, który ze zwierzaków mógłby stać się członkiem twojej rodziny. Dopiero, jeśli będziesz pewny swojej decyzji, przyjedź do schroniska.

W ostatnim czasie wiele osób interesuje się zwierzakami z chełmskiego schroniska. Niestety, często na samym zainteresowaniu się kończy. Placówka traktowana jest jak ogród zoologiczny, gdzie można przyjść i pooglądać zwierzęta. Tymczasem każda wizyta obcych to stres dla bezdomniaków i często złudna nadzieja na odmianę losu.

- Doczekaliśmy czasów, kiedy wiele spraw możemy załatwić w sieci. Dlatego też preferujemy taką formę zapoznania z naszymi podopiecznymi - tłumaczy Mirosław Blacha, administrator chełmskiego schroniska. - Chodzi o dobro zwierzaków. Jeśli przy boksach pojawiają się osoby im nieznane, dzieci, to dla nich jest nadzieja na odmianę losu. One po prostu to czują. A potem przychodzi rozczarowanie.

Jak tłumaczy Blacha, każda wizyta w schronisku w celach adopcyjnych powinna być odpowiedzialna i przemyślana.

- Schronisko to nie ZOO, gdzie przyjedziemy, bo mamy dużo wolnego czasu, pospacerujemy przy boksach, pooglądamy, po czym podziękujemy i odjedziemy - mówi Blacha. - To nie jest wystawa psów, ale ich ciężki los, pełny smutku, ale i nadziei na odmianę.Gdy ktoś obcy pojawi się na terenie boksów, robi się rejwach. Psiaki szczekają, okazują radość lub zdenerwowanie, są ciekawe, kto przyszedł i po co. Czują, że to może być dla nich szansa. Z kolei pracownicy schroniska, zamiast zająć się codzienną opieką nad zwierzętami, poświęcają swój czas gościom, opowiadając historię każdego podopiecznego. Potem okazuje się, że wszystko na darmo.

- Jeśli chcemy przygarnąć zwierzaka, wcale nie musimy od razu przyjeżdżać do schroniska. Można skontaktować się z nami przez Facebooka, zadzwonić. Jeśli ktoś ma konkretne oczekiwania, postaramy się wskazać mu konkretne psiaki, wyślemy zdjęcia i jeżeli będzie decyzja, umówimy na spotkanie - tłumaczy Katarzyna Szynal, pracownica schroniska. - Na profilu schroniska staramy się na bieżąco umieszczać kolejne psiaki do adopcji. Każde zdjęcie ma opis, o szczegóły można dopytać.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe