Konflikt z bankiem o zagrodzony dojazd

  • 21.05.2020, 10:46
  • AN
Konflikt z bankiem o zagrodzony dojazd
Bank PKO BP szykuje się do sprzedaży działki przy ul. gen. Orlicz-Dreszera. W ramach "uporządkowania terenu" zablokował wjazd do jednej z posesji. Właściciele kamienicy mają żal do banku, że teraz będą musieli dochodzić swoich praw w sądzie, a chcieli tego uniknąć.

Kamienica państwa Strelczuków od frontu stoi przy ul. Lubelskiej, na parterze znajdują się lokale handlowe. Wejście do części mieszkalnej jest od podwórka, czyli ul. gen. Orlicz-Dreszera. Gdy przed niespełna 30 laty nieruchomość powstawała, jej właściciel dogadał się z ówczesną dyrektor banku, że może korzystać z dojazdu.

- Pani dyrektor miała załatwić wszystkie formalności, niestety zmarła i tak to zostało - tłumaczy pan Henryk. - Próbowaliśmy jakoś to uporządkować. Zaproponowaliśmy partycypację w kosztach i dogadaliśmy się z bankiem na podpisanie umowy na korzystanie z drogi banku, jednak ostatecznie do tego nie doszło. Bank się wycofał. Na dodatek kilka dni temu postawił nam przed wjazdem blokady.

Sęk w tym, że właściciele budynku nie mają innego dojazdu. W razie potrzeby nie dojedzie do tego budynku straż pożarna czy pogotowie.

- Gdy budowaliśmy kamienicę, droga z tyłu miała sięgać do ul. Strażackiej. Później okazało się inaczej. A teraz zostaliśmy w ogóle bez dojazdu - tłumaczy pan Henryk.

Rodzina kompletuje dokumenty, zamierza dochodzić swoich praw w sądzie. Będą walczyć o ustanowienie drogi koniecznej. - Chcieliśmy tego uniknąć i dogadać się z bankiem bez sądu, ale obecnie nie ma innego wyjścia - tłumaczu pan Henryk.

Tymczasem, jak poinformowała nas Iwona Radomska, PKO Bank Polski przygotowuje się do sprzedaży swojej nieruchomości. W związku z tym zabezpieczył należący do niej teren. Oczywiście zrobił to wyłącznie w granicach własnej działki, jednak nie wziął pod uwagę dobrosąsiedzkich stosunków. Radomska nie odniosła się do informacji na temat planowanej ugody z właścicielami nieruchomości. Najwyraźniej bank ponad wszystko stawia swoje cele sprzedażowe, nie licząc się z interesami otoczenia.

- Zainteresowane strony zostały poinformowane o planowanym montażu zabezpieczenia z wyprzedzeniem - informuje jedynie przedstawicielka banku.

AN

Czy czujesz się bezpiecznie w dobie pandemii COVID-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe