Roszady w oświacie

  • 14.05.2020, 08:00
  • AN
Roszady w oświacie
Wszystko wskazuje na to, że w nowym roku szkolnym 22 nauczycieli nie będzie miało pracy w miejskich placówkach oświatowych. Są w tym gronie osoby, które przejdą na emeryturę, ale i te, dla których zabraknie godzin.

Arkusze organizacyjne szkół i placówek oświatowych na rok szkolny 2020/2021 trafiły do Urzędu Miasta Chełm i zostały przekazane do kuratorium w celu ich dalszego zaopiniowania. Organy prowadzące mają czas na ich zatwierdzenie do 29 maja.

- Przewidywana w tych dokumentach liczba nauczycieli, którzy z dniem 1.09.2020 r. przechodzą na emeryturę, świadczenie emerytalne lub z którymi może zostać rozwiązany stosunek pracy z powodu braku godzin, wynosi 22 osoby - wyjaśnia Damian Zieliński z gabinetu prezydenta. - Spośród nich ok. 80 proc. to osoby, które osiągnęły wiek emerytalny.

W Szkole Podstawowej nr 7 grono pedagogiczne może zostać uszczuplone o trzy osoby. W Szkole Podstawowej nr 8 umowy zostaną rozwiązanie z czterema osobami. W Szkole Podstawowej nr 5 mowa jest o dwóch nauczycielach. Najwięcej, bo aż pięć osób, zakończy pracę w Szkole Podstawowej nr 11. Jedna osoba żegna się ze Szkołą Podstawową nr 2. W Przedszkolu Miejskim nr 2 z placówką również rozstaje się jeden nauczyciel. Zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda w liceach ogólnokształcących. Zarówno w I LO, II LO jak i IV LO nie ma osób, które pracują tylko do końca tego roku szkolnego.

Po jednej osobie ubędzie w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych, Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych oraz Zespole Szkół Technicznych. Aż trzy osoby żegnają się z pracą w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe