Egzaminy zostały wznowione

  • 11.05.2020, 10:05 (aktualizacja 11.05.2020, 10:07)
  • MP
Egzaminy zostały wznowione
W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Chełmie znów odbywają się egzaminy na wszystkie kategorie prawa jazdy. Sytuacja związana z pandemią wymusza jednak szereg dodatkowych obowiązków, zarówno dla zdających, jak i egzaminatorów.

Na teren WORD mogą wejść jedynie osoby zdrowe, po wcześniejszej dezynfekcji rąk, wyposażone w rękawiczki oraz maseczki. Te mające objawy choroby i objęte kwarantanną mają zakaz wstępu. Dla zminimalizowania gromadzenia się dużej liczby przyszłych kierowców, w ośrodku mogą przebywać jedynie osoby zdające egzamin, które powinny stawić się na miejscu nie wcześniej niż kwadrans przed rozpoczęciem testu czy jazdy. Wyjątkiem są kandydaci potrzebujący tłumacza. Wszyscy muszą zachowywać co najmniej dwumetrowe odstępy od innych osób. Dyrekcja WORD uczula również, że jeśli ktoś w dniu swojego egzaminu czuje się źle i ma typowe objawy choroby (kaszel, katar, podwyższoną temperaturę), nie zostanie do niego dopuszczony. Opłata zostanie zwrócona kursantowi bądź będzie mógł zdawać egzamin w innym terminie. Dla zwiększenia bezpieczeństwa toaleta została udostępniona w budynku nr 2.

- Część Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego zaczyna się otwierać, więc i my podjęliśmy taką decyzję za zgodą Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie - zaznacza Mariusz Ostrowski, dyrektor chełmskiego WORD. - Prawo jazdy jest bardzo potrzebne, zwłaszcza teraz, kiedy samochód to najbezpieczniejszy środek transportu. W związku z tym, że sytuacja związana z koronawirusem rozwija się dynamicznie, zasady bezpieczeństwa będziemy aktualizować na bieżąco. 

Na egzaminy i szkolenia można zapisywać się telefonicznie, mailowo i elektronicznie poprzez system InfoCar. Zapisy osobiste są dopuszczalne tylko w wyjątkowych sytuacjach. Wtedy w pomieszczeniu Biura Obsługi Klienta mogą przebywać maksymalnie dwie osoby na jedno czynne okienko. W przypadku pozostałych form zapisów przyszły zdający musi przesłać komplet dokumentów (profil kandydata na kierowcę, imię, nazwisko, PESEL, telefon kontaktowy, wypełnione oświadczenie osoby zdającej egzamin państwowy na prawo jazdy lub uczestniczącej w szkoleniach organizowanych przez WORD w Chełmie, a także potwierdzenie opłaty egzaminu) na adres: [email protected] Po weryfikacji wszystkich danych pracownik BOK wyznacza telefonicznie termin egzaminu.

Egzaminy teoretyczne odbywają się w oddzielnym budynku, a jednocześnie może do nich przystąpić maksymalnie 8 osób zachowujących pomiędzy sobą odstępy. Przed testem kandydat musi dokładnie zdezynfekować ręce, przestrzegać zasad bezpieczeństwa, natomiast po udzieleniu odpowiedzi na pytania, jak najszybciej opuścić budynek. 

Egzamin praktyczny również musi być poprzedzony dezynfekcją rąk przez kursanta, egzaminatora i ewentualnego tłumacza. Zdający ma bezwzględny obowiązek wykonywania wszystkich poleceń osoby nadzorującej test, zaś po jego zakończeniu niezwłocznie opuścić teren WORD. Po każdym egzaminie samochody są dezynfekowane. Temu zabiegowi są również poddawane samochody podstawione przez ośrodki szkolenia kierowców oraz same osoby zdające. W przypadku kategorii A, AM, A1 i A2 kandydat na kierowcę we własnym zakresie musi zapewnić sobie atestowany kask ochronny oraz zestaw słuchawkowy do kontaktu z egzaminatorem jadącym za nim. 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe