Są chętni na MPEC

  • 29.04.2020, 12:22 (aktualizacja 29.04.2020, 12:27)
  • AN
Są chętni na MPEC
Cztery firmy są zainteresowane kupnem udziałów Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Oferty analizuje obecnie prawnik. Spółka nie zapłaci również kary za emisję CO2. Udało się wykupić wszystkie uprawnienia za ubiegły rok.

Zespół negocjacyjny wysłał sześć zaproszeń do największych spółek energetycznych w Polsce. Oprócz tego ukazało się ogłoszenie o sprzedaży udziałów. Termin składania ofert wstępnych upłynął 22 kwietnia. Każdy, kto chciał wziąć udział w postępowaniu, musiał wpłacić kaucję w wysokości miliona złotych.

- Wpłynęły cztery oferty potwierdzone wadium. Złożyli je: GPEC Gdańsk, EON, PGE Energia Ciepła i PGNiG Termika - wylicza Artur Jędruszczuk, prezes MPEC. -  Obecnie przekazaliśmy oferty do kancelarii prawnej w celu określenia spełnienia wymagań formalnych.

Kapitał zakładowy wynosi 18 mln 718 tys. zł i dzieli się na 37 tys. 436 równych i niepodzielnych udziałów o wartości nominalnej 500 zł każdy. Udziały te zostaną sprzedane w całości jednemu podmiotowi. Transakcję przeprowadzi zespół negocjacyjny, w którego skład wchodzą, oprócz władz miasta i spółki, przedstawiciele załogi. W międzyczasie także udało się spółce wykupić uprawnienia na emisję CO2 za ubiegły rok.

- W procesie zakupu uprawnień nie korzystaliśmy z kredytów. Z budżetu firmy wydaliśmy ok. 7 mln zł - wyjaśnia prezes Jędruszczuk. - Nie ukrywam, że trochę pomógł nam wirus, bo ceny w marcu nieco spadły.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe