Co z przeglądami rejestracyjnymi?

  • 23.04.2020, 13:00
  • MP
Co z przeglądami rejestracyjnymi?
Każdy samochód, który porusza się po polskich drogach musi mieć ważne badanie techniczne. W dobie koronawirusa stacje diagnostyczne działają, ale warto wcześniej skontaktować się z takową telefonicznie i zapytać o możliwość przyjazdu na konkretną godzinę. Oczywiście, z zachowaniem wszystkich wspomnianych zasad ostrożności.

Do Ministerstwa Infrastruktury dotarło wiele pytań kierowców, mi.in o to, czy są plany odstąpienia od obowiązku badania technicznego na czas epidemii. Jak zaznacza resort i przedstawiciele Instytutu Transportu Drogowego, nie ma takiej możliwości, ponieważ reguluje tę kwestię ustawa Prawo o ruchu drogowym. Badanie weryfikuje bowiem, czy samochód jest sprawny i zapewnia bezpieczeństwo podróżujących, co w obecnej sytuacji jest niezwykle istotne. Ponadto, wbrew obawom kierowców, stacji diagnostycznej nie można zamknąć ot tak. Właściciel, który na to się zdecyduje, musi poinformować wcześniej starostwo powiatowe, w którym jest zarejestrowany. 

Co zrobić, aby podczas badania technicznego nie narażać zdrowia? Przede wszystkim, kontakt z diagnostą musi być ograniczony do minimum, zaś sam kierowca powinien wykonywać jego polecenia, pozostając w samochodzie. W samochodzie również powinniśmy pozostać, jeśli dojdzie do sytuacji oczekiwania na swoją kolej do badania. Przy wnoszeniu opłaty za wykonany przegląd, tak jak w sklepach, najbezpieczniej skorzystać z karty płatniczej, rezygnując z gotówki. 

Należy również pamiętać o tym, że w stacjach kontroli pojazdów i stacjach paliw nie obowiązują godziny, w którym są obsługiwani tylko seniorzy. W myśl nowych przepisów, musi być jednak przestrzegana zasada obsługi maksymalnie trzech osób na jedną czynną kasę. 

Szczegółowy raport w zakresie obsługi kierowców w serwisach, warsztatach, stacjach kontroli pojazdów oraz stacjach benzynowych w naszym regionie znajdziecie w bieżącym wydaniu Super Tygodnia oraz w wydaniu elektronicznym

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe