Spółdzielnia walczy z koronawirusem

  • 23.04.2020, 13:00
  • oprac. (apm)
Spółdzielnia walczy z koronawirusem
Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa częściej dezynfekuje klamki i domofony. Mimo epidemii wstrzymywać remontów nie zamierza.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców jeszcze w marcu zarząd CHSM zobowiązał firmę sprzątającą do zachowania szczególnej staranności podczas prac na klatkach schodowych i częściach wspólnych budynków. Klamki, poręcze i balustrady, a także włączniki przemywane są często i dokładnie środkami dezynfekującymi. Od 6 kwietnia pracownicy CHSM dwa razy dziennie odkażają klamki i panele domofonów w blokach.

Spółdzielnia na swojej stronie internetowej umieściła też zalecenia dla mieszkańców. Dla dobra wszystkich powinniśmy zrezygnować ze spotkań przed blokiem, spacerów z sąsiadami czy gromadzenia się pod klatkami.

- To trudny czas dla nas wszystkich, bądźmy razem, solidarni w walce z  pandemią koronawirusa, a jestem przekonana, że wygramy – podkreśla prezes Ewa Jaszczuk

Poza tym spółdzielnia, w zasobach której jest 200 budynków i prawie 8650 mieszkań, jak nas zapewniono - działa sprawnie. Pracownicy "pierwszej linii", czyli administratorzy i gospodarze domów mimo epidemii dbają o zapewnienie dostawy wszystkich mediów: centralnego ogrzewania, wody, gazu, energii elektrycznej i na bieżąco sprawują pieczę nad działaniem instalacji i sieci. 24 godziny na dobę reagują na zgłaszane przez mieszkańców usterki i awarie.

Działy gospodarki zasobami mieszkaniowymi i księgowości zdalnie zapewniają pełną obsługę lokatorów - online, telefonicznie i przez e-BOK. Na bieżąco są regulowane i rozliczane wszystkie media wobec dostawców, zobowiązania wobec ZUS i Urzędu Miasta. Tereny CHSM są na bieżąco sprzątane. Wszelkie zlecane usługi są rozliczane, bo nadal prowadzone są prace remontowe budynków na zewnątrz. A wszystko przy zachowaniu najwyższych standardów, zasad bezpieczeństwa i zaleceń Ministerstwa Zdrowia. To teraz priorytet.

Przedsiębiorcy mający lokale w zasobach CHSM mają możliwość wystąpienia o zawieszenie odpłatności za odpady komunalne. W tym celu należy złożyć stosowne oświadczenie o zawieszeniu bądź nie prowadzeniu działalności (druk do pobrania na stronie internetowej CHSM).

oprac. (apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe