Bazar ponownie otwarty

  • 20.04.2020, 10:01 (aktualizacja 20.04.2020, 11:30)
  • AN
Bazar ponownie otwarty
Od ubiegłego czwartku znów czynny jest bazar u zbiegu ulic Armii Krajowej i Lutosławskiego. Po miesięcznym przestoju handlujący mogli powrócić na swoje stoiska. - Nie ma sensu, aby ci ludzie nie zarabiali na chleb - tłumaczy decyzję o otwarciu targowiska prezes Artur Juszczak.

Kupcy wiedzą, że aby bezpiecznie handlować, muszą być "uzbrojeni" obowiązkowo w maseczki oraz rękawiczki. Każdy we własnym zakresie powinien też zapewnić klientom płyn do dezynfekcji rąk. Te środki ostrożności powinny wystarczyć, aby na bazarze było bezpiecznie. Dlaczego decyzja o ponownym otwarciu zapadła właśnie teraz?

- Targowisko było nieczynne przez miesiąc. Dla niektórych osób to jedyne źródło utrzymania, dlatego podjąłem decyzję o przywróceniu handlu w tym miejscu - tłumaczy prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie.

Teren targowiska, jak zapewnia prezes Juszczak, będzie codziennie wieczorem dezynfekowany. Zanim jeszcze obowiązywał przepis obowiązkowego noszenia maseczek, spółka miejska wyposażyła w nie wszystkich sprzedających na miejskich bazarach.

- Kupcy otrzymali od nas maseczki na własny użytek. Rozdaliśmy ich ok 200 - informuje Juszczak. - Część z nich trafiła także do klientów bazarów - osób starszych, które akurat w tym czasie robiły zakupy. 

Czy otwarte ponownie targowisko będzie na nowo tętnić życiem? Zdania na ten temat są podzielone.

- Z jednej strony, przydałoby się wrócić do pracy i zarabiać pieniądze, z drugiej jednak, każdy myśli też o swoim zdrowiu, a atmosfera w dalszym ciągu niezbyt sprzyja wychodzeniu z domu - mówi właściciel jednego ze stoisk. - Tak naprawdę wszystko więc będzie zależało od tego, czy na bazarze pojawią się klienci.

Jedni otworzą stoisk, bo nie mają innego wyjścia, inni próbują działać w internecie, jeszcze inni czekają na rozwój sytuacji.

- Jeśli okaże się, że galerie handlowe nadal będą zamknięte, to nasz powrót na bazar ma sens - mówi nasz rozmówca.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 26.04.2020, 09:40
Powiew normalnosci nateszcie

Pozostałe