Szkoły zamknięte, owoce i mleko dla szpitali

  • 04.04.2020, 10:20
  • (apm)
Szkoły zamknięte, owoce i mleko dla szpitali
Szkoły zostały zamknięte, dzieci uczą się w domach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, a tym samym dostawy owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych dostarczanych do szkół w ramach Programu dla szkół są wstrzymane. W województwie lubelskim uczestniczy w nim 956 szkół podstawowych, do których uczęszcza ponad 113 tys. dzieci w klasach I-V. Bez obawy, produkty się nie zmarnują.

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi zdecydował, że aby zapobiec marnowaniu żywności, świeże owoce i warzywa, a także produkty mleczne, które miały być przeznaczone dla dzieci do końca marca, zostaną przekazane nieodpłatnie różnym instytucjom. Odbiorcami mogą być jednostki organizacyjne pożytku publicznego i służby mundurowe.

W ubiegłym tygodniu odbyły się już dostawy żywności do trzech szpitali naszego województwa. Produkty otrzymały: Samodzielny Publiczny Szpital im. Jana Bożego w Lublinie, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie, a przede wszystkim zostały dostarczone do niedawno przekształconego Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Puławach. Dostawca przekazał ponad 10 ton jabłek, około 200 kg gruszek, 1300 sztuk mleka oraz ponad 2000 sztuk kefiru naturalnego. Wszystkie dobrej jakości oraz z ważnym terminem przydatności do spożycia.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe