Ukarana za złamanie kwarantanny. Chełmianka z karą ponad 5000 zł

  • 02.04.2020, 12:52 (aktualizacja 02.04.2020, 13:28)
  • oprac. MP
Ukarana za złamanie kwarantanny. Chełmianka z karą ponad 5000 zł
W środę (1 kwietnia) w Sądzie Rejonowym w Chełmie zapadł pierwszy wyrok w sprawie nieprzestrzegania zasad kwarantanny. Mieszkanka Chełma poniesie surowe konsekwencje za opuszczenie mieszkania, w którym decyzją służb sanitarnych zobowiązana była przebywać. Policjanci apelują o przestrzeganie zasad kwarantanny.

51- letnia chełmianka, decyzją służb sanitarnych, objęta była kwarantanną domową. Jednak nie do końca wywiązywała się z ciążących na niej zobowiązań.

- Jak się okazało wyszła z mieszkania posprzątać klatkę schodową w budynku wielorodzinnym, a także na zewnątrz do śmietnika. Postronne osoby poinformowały o tym dyżurnego komendy. W tej sprawie skierowany został wniosek o ukaranie do sądu, który orzekł wobec obwinionej karę grzywny w wysokości 5 000 zł, a także 550 zł pozostałych opłat - relacjonuje Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie. 

Policjanci apelują o przestrzeganie zasad kwarantanny. W podobnych sprawach prowadzą blisko 30 czynności wyjaśniających, które znajdą swój finał w sądzie.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe