Nasza liderka w nauce i biznesie

  • 25.03.2020, 14:30
  • DBEZ
Nasza liderka w nauce i biznesie
Beata Fałda, prorektor ds. studenckich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, zdobyła wyróżnienie w XI edycji konkursu Bizneswoman Roku. Fundacja Sukces Pisany Szminką doceniła jej naukową współpracę z przedsiębiorcami.

W tegorocznym konkursie Bizneswoman Roku w kategoriach otwartych i zamkniętych zostało nominowanych 735 osób. Jury pod przewodnictwem dr. Ireny Eris nagrodziło kobiety, które osiągnęły sukces w biznesie i wspierają w tej drodze swoje koleżanki oraz kolegów, którzy walczą o usunięcie nierówności płacowych i zatrudnienia w firmach.

W kategorii nauka i biznes tym razem nie wyłoniono laureatki, jednak jury zdecydowało przyznać dwa wyróżnienia. Jedno z nich przypadło Beacie Fałdzie. Argumentowano to tym, że jest zaangażowana naukowo w zagadnienia dotyczące ekonomii matematycznej i ekonometrii. Dodatkowo inspiruje do współpracy nauki z biznesem na poziomie instytucjonalnym, mimo że to nie zawsze jest łatwe.

- Nasza uczelnia ma dobry kontakt z samorządami i przedsiębiorcami. A dodatkowo przekazujemy na rynek pracy fajnych, młodych, dobrze wykształconych ludzi, którzy są m.in. świetnymi pilotami -  podkreśla Fałda.

Beata Fałda ma stopień doktora. To absolwentka Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, obecnie nauczyciel akademicki. Prowadzi wykłady i ćwiczenia z przedmiotów związanych z zastosowaniami matematyki w ekonomii. Jej zainteresowania naukowe skupiają się na zagadnieniach związanych z ekonomią matematyczną i ekonometrią. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu zastosowań matematyki w ekonomii, ekonomiki transportu oraz problematyki organizacji i funkcjonowania szkolnictwa wyższego, w tym monografii i podręczników. Współorganizator konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Za działalność naukowo-dydaktyczną oraz organizatorską została wyróżniona Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodą indywidualną I stopnia za osiągnięcia organizacyjne przyznaną przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Od 2001 roku jest związana zawodowo z PWSZ w Chełmie. Promowała rozwój branży lotniczej na Lubelszczyźnie, co było ściśle związane z jej udziałem w tworzeniu koncepcji i budowie lotniska szkoleniowego. Umiejętnie łączy rozwój nowych kierunków kształcenia z innowacyjnymi badaniami naukowymi realizowanymi przez pracowników uczelni. Inicjowała i koordynowała podpisanie umów partnerskich lub listów intencyjnych z podmiotami gospodarczymi oraz z sektora oświaty. Efektem tego są zainicjowane na uczelni prace badawczo-rozwojowe. Ponadto sprawowała nadzór merytoryczny lub organizacyjny nad projektami finansowanymi z funduszy Unii Europejskiej. Podejmuje działania na rzecz tworzenia na uczelni zespołów badawczych realizujących zadania będące przedmiotem zainteresowania polskiej gospodarki. Na uwagę zasługuje jej aktywny udział w organizacji współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

- Chciałabym kontynuować swoją pracę na rzecz rozwoju Chełma i okolic, nadal promować synergię pomiędzy przedsiębiorcami a środowiskiem naukowym, współdziałać z samorządami lokalnymi na gruncie rozwijania inicjatyw społecznych i kulturalnych. Moim celem jest tworzenie nowych zespołów badawczych, których efekty prac pozwolą na realizację strategii rozwoju województwa lubelskiego - podkreśla Fałda. - Wszystko, co przy moim udziale udało się zrobić, nie byłoby możliwe dzięki wspaniałemu zespołowi moich współpracowników z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, na których mogę liczyć i którzy zawsze wspierają mnie w realizacji planów i pomysłów. Z całego serca pragnę im podziękować - dodaje.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe