Więcej pieniędzy i sprzętu dla szpitali

  • 23.03.2020, 09:19
  • szer
Więcej pieniędzy i sprzętu dla szpitali
Dodatkowe dwa miliony złotych przeznaczył Zarząd Województwa Lubelskiego na zakup respiratorów i środków ochrony dla personelu medycznego w szpitalach podległych województwu. Jednym z nich jest szpital w Chełmie.

Jarosław Stawiarski w ubiegłym tygodniu powiedział, że jeżeli będzie taka potrzeba, do tych placówek trafią kolejne pieniądze. Marszałek zadeklarował także zwiększenie liczby łóżek na oddziałach zakaźnych o 100 sztuk: 50 w szpitalu w Chełmie, 30 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym SPZOZ w Białej Podlaskiej i 20 w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie z oddziałem dla dzieci.

Szpital w Chełmie dysponuje obecnie 26 łóżkami na oddziale obserwacyjno-zakaźnym. Są one usytuowane w salach dwuosobowych i trzyosobowych oraz w trzech izolatkach.

- Miejsca, o których mówił marszałek Stawiarski, zagospodarowane zostaną na oddziałach dermatologicznym i terapii uzależnień – powiedział Lech Litwin, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa SP WSS w Chełmie.

Gdyby zaszła taka potrzeba, szpital ma również plan na 146 łóżek na oddziale psychiatrycznym. Zarówno ten, jak i oddział zakaźny, dermatologiczny i terapii uzależnień zlokalizowane są poza budynkiem głównym szpitala.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe