Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
News will be here
Reklama Stachniuk Optyk

Wiadomo, gdzie będą ekrany

Najwięcej zielonych i przezroczystych ekranów akustycznych pojawi się przy ul. Rejowieckiej. Kilka zostanie zamontowanych przy ulicach Podgórze i Wschodniej.
Wiadomo, gdzie będą ekrany

Remont K12 nieodwołalnie wiąże się z ustawieniem ekranów akustycznych. To było wiadomo już od początku. Pomysł ten nie wszystkim mieszkańcom osiedla Rejowiecka się podoba. Swoje opinie wyrażali niejednokrotnie na zebraniach osiedlowych. Ci, którzy prowadzą przy domach działalność gospodarczą, obawiają się, że to koniec ich biznesów. Inni ubolewają, że to będzie jedyny widok, jaki będą mieli z okna, w związku z czym będą czuli się odizolowani. Według niektórych montowanie ekranów to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo gdy powstanie obwodnica Chełma i tak nie będą tędy jeździły duże pojazdy. Budowa ekranów ma także swoich zwolenników, którzy mają już dosyć cotygodniowego mycia okien, hałasu i pękania ścian domów.

Wiadomo już, że wzdłuż przebudowywanej Drogi Krajowej nr 12 w granicach administracyjnych Chełma staną 33 ekrany akustyczne. Ich powierzchnia będzie niemal o 30 proc. mniejsza, niż pierwotnie zakładano. Zgodnie z decyzją Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie na ponad 8-kilometrowym odcinku przebudowywanej drogi miały powstać pełne i przezroczyste ekrany akustyczne o wysokości od 3 do 4,5 m, łącznej długości 3,1 km i powierzchni 12 271 mkw.

Na wniosek samorządu, który wystąpił w imieniu mieszkańców, lubelska RDOŚ 6 marca ubiegłego roku wydała postanowienie o zmniejszeniu powierzchni barier akustycznych niezbędnych do ograniczenia emisji hałasu.

Jak informuje urząd miasta, wzdłuż DK12 staną ekrany o wysokości do 4 m, długości 2,77 km i powierzchni 8764,75 mkw. Zdecydowana większość będzie zlokalizowana wzdłuż ulicy Rejowieckiej. Po kilka zostanie zamontowanych na ulicach Podgórze i Wschodniej.

O tym, gdzie dokładnie będą zlokalizowane i w której wersji, można się dowiedzieć w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie, u wykonawcy, czyli z dokumentacji projektowej dostępnej w biurze kierownika budowy lub biurze inżyniera kontraktu, a także w rzędzie miasta i na stronie internetowej miasta Chełm.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama