Dołącz do Fabryki Pomysłów

  • 28.02.2020, 09:06
  • AN
Dołącz do Fabryki Pomysłów
Fundacja CEMEX "Budujemy Przyszłość" uruchomiła nabór projektów do 11. edycji konkursu "Fabryka Pomysłów". Mogą je składać organizacje pozarządowe, placówki edukacyjne, kluby sportowe, gminne ośrodki kultury i spółdzielnie socjalne w określonych lokalizacjach do 6 marca.

W ramach konkursu można zgłosić projekty, które tematycznie wpisują się w przynajmniej jeden ze zdefiniowanych obszarów: edukacja, ekologia, kultura, programy obywatelskie, sport, projekty szkolne (dedykowane placówkom oświatowym).

O dotacje w wysokości do 8 tysięcy złotych mogą ubiegać się organizacje o zasięgu lub znaczeniu regionalnym, zlokalizowane w określonych regulaminem konkursu miastach i gminach. Regulamin konkursu oraz elektroniczny formularz zgłoszenia wniosku są dostępne na stronie Fundacji www.budujemyprzyszlosc.org.pl.

Celem podejmowanych działań powinno być m.in. wyrównywanie szans edukacyjnych, wsparcie rozwoju edukacyjnego i poznawczego dzieci i młodzieży, zapobieganie degradacji środowiska naturalnego oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego, budowanie świadomości ekologicznej społeczeństwa, wzrost poziomu uczestnictwa w kulturze, zwiększanie zaangażowania obywatelskiego społeczności lokalnych lub inicjowanie narzędzi i metod upowszechniających sport i kulturę fizyczną oraz promocję zdrowego stylu życia.

Fundacja CEMEX "Budujemy Przyszłość" organizuje otwarty konkurs "Fabryka Pomysłów" od 2009 roku. Od tamtej pory zostały przyznane 243 granty finansowe na realizację projektów lokalnych.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe