Sprawa nauczyciela umorzona

  • 13.02.2020, 10:42
  • AN
Sprawa nauczyciela umorzona
Rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli umorzył postępowanie wobec nauczyciela wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie, który oskarżany był o to, że uderzył ucznia. Najwyraźniej zarzuty wobec belfra nie potwierdziły się.

Do zdarzenia doszło w październiku ub. r. Do naszej redakcji dotarły sygnały o tym, że nauczyciel uderzył jednego z uczniów w twarz. W rozmowie z nami oskarżany przez rodziców wuefista wyjaśnił, że jedynie odepchnął ucznia ze względu na jego bezpieczeństwo. Sprawa skierowana została do rzecznika dyscyplinarnego.

Jak udało nam się wówczas ustalić, na zapisie monitoringu niezbyt dobrze było widać, co stało się przy drzwiach do sali, przy których stali uczniowie. Jak tłumaczył oskarżany nauczyciel, odepchnął chłopca, bo stał przy samych drzwiach i miał klamkę na wysokości twarzy. Gdyby ktoś z impetem otworzył drzwi, mogłoby dojść do nieszczęścia. Musiał szybko zareagować.

Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego rzecznik dyscyplinarny wydał postanowienie o umorzeniu postępowania.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nauczyciel
Nauczyciel 14.02.2020, 19:58
A jakieś słowo przepraszam będzie?A może odszkodowanie za poniesione straty moralne?

Pozostałe