Pat w ChDK

  • 11.02.2020, 07:33
  • AN
Pat w ChDK
Patowa sytuacja w Chełmskim Domu Kultury. Dyrektor placówki jest od dłuższego czasu nieobecna, a pracownik, który ją zastępuje, nie może m.in. podejmować decyzji w sprawie przedłużania umów pracownikom.

- Na czas nieobecności w pracy dyrektor Chełmskiego Domu Kultury pani Małgorzata Paździor-Król wyznaczyła na zastępstwo pracownika, który ma odpowiednie kompetencje do zarządzania Chadekiem, jednak nie przekazała mu upoważnienia do spraw z zakresu prawa pracy - informuje Dominik Gil z gabinetu prezydenta Chełma. 

Sęk w tym, że ok. dziesięciu pracownikom kończą się umowy i nie ma kto ich przedłużyć, takie kompetencje ma wyłącznie Paździor-Król. Kilku pracowników złożyło też wypowiedzenia. To może utrudnić funkcjonowanie domu kultury w najbliższym czasie.

- Miasto szuka rozwiązania tej sytuacji, analizując różne możliwości prawne - wyjaśnia Gil.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe