Dum spiro, spero

  • 05.02.2020, 14:23 (aktualizacja 05.02.2020, 20:46)
  • AN
Dum spiro, spero Andrzej Symoniuk
To bardzo osobisty spektakl, będący efektem warsztatów teatralnych poprowadzonych przez Barbarę Szarwiło. Przedstawienie oparte jest na marzeniach, wspomnieniach, pragnieniach, historiach, które się wydarzyły albo mogłyby się wydarzyć.

"Dum spiro, spero" z łac. "Nie tracę nadziei, dopóki oddycham" to sentencja, którą powtarza sobie jedna z bohaterek spektaklu. Wśród wielu niedogodności, przeciwności podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej czy Środowiskowych Domów Samopomocy mają takie same pragnienia, marzenia i rozterki jak wszyscy. Chcieliby być samodzielni, mieć chłopaka, dziewczynę. Zazdroszczą pełnosprawnym ich normalnego życia. Czytają wiersze, oglądają filmy. Jedni lubią filmy Benigniego, inni disco polo. Wszystko jest dobrze, dopóki mają nadzieję...

Spektakl powstał w ramach zadania publicznego sfinansowanego ze środków budżetu miasta Chełma. Biorą w nim udział: uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Prometeusz, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz aktorzy Grupy Teatralnej Trema. O naszych wrażeniach z premiery spektaklu pisaliśmy tutaj.

Wydarzenie już w piątek 7 lutego o godz. 18 w Chełmskim Domu Kultury. Bilety w cenie 20 zł. Dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Trailer spektaklu:

 

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe