Zrób konkurencję Andrzejowi Pilipiukowi

  • 02.02.2020, 10:54 (aktualizacja 02.02.2020, 11:03)
  • AN
Zrób konkurencję Andrzejowi Pilipiukowi
Kolejny konkurs literacki "U nas za stodołą" ogłasza Fundacja Ku Przeszłości. Tym razem hasło przewodnie brzmi: "Rok 1920 między Zamościem a Roztoczem". Tradycyjnie patronem i głównym jurorem będzie znany pisarz i publicysta Andrzej Pilipiuk.

Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania fantastycznego, science-fiction lub horroru, którego fabuła rozgrywa się na polskiej wsi.

- Mile widziane będzie nawiązanie do przypadającej w tym roku setnej rocznicy bitwy pod Komarowem oraz legend i folkloru tego terenu. Nie jest to jednak warunek konieczny - tłumaczy Marek Farfos, pomysłodawca konkursu.

Konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, wykształcenia, narodowości, wyznania i miejsca zamieszkania. Obligatoryjnymi kryteriami zakwalifikowania do konkursu są: dostosowanie do tematu, zachowanie wymaganej objętości, przesłanie utwory w wyznaczonym terminie (do 30 maja 2020 r.) oraz samodzielne stworzenie utworu w języku polskim. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych - do 15 lat i powyżej.

Prace przesłane na konkurs nie mogą być wcześniej publikowane w postaci papierowej ani elektronicznej. Prace konkursowe nie powinny przekraczać 30 tys. znaków ze spacjami, czyli ok. 15-20 stron. Jeden autor może przysłać maksymalnie trzy utwory.

Celem konkursu jest m.in. propagowanie twórczości literackiej eksplorującej tematykę wiejską, zachęcenie początkujących autorów do prezentowania własnych umiejętności oraz zainteresowanie fantastyką, folklorem polskiej wsi, historii.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe