Fałszywi policjanci czyhają na nasze oszczędności

  • 21.01.2020, 08:00
  • (apm)
Fałszywi policjanci czyhają na nasze oszczędności
Oszuści nie odpuszczają. Znów próbują wyłudzić pieniądze od mieszkanek powiatu chełmskiego. Liczą na to, że ktoś się jeszcze nabierze na stary podstęp. Podając się za policjantów, informowali kobiety o wypadkach drogowych, które mieli spowodować ich synowie. W zamian za gotówkę proponowali pomoc w załatwieniu sprawy.

We wtorek (14 stycznia) dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kilku próbach wyłudzenia pieniędzy, do których doszło na terenie powiatu chełmskiego.

- Do kilku kobiet na numer telefonu stacjonarnego zadzwonił nieznany mężczyzna, który podawał się za policjanta. W rozmowie informował każdą, że jej syn spowodował wypadek drogowy i został zatrzymany – mówi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. - Za pieniądze ofiarował pomoc w załatwieniu sprawy. Raz tylko zadzwoniła kobieta, która podawała się za córkę rozmówczyni i prosiła o pieniądze.

Kobiety na szczęście nie dały się oszukać, skontaktowały się ze swoimi dziećmi i - jak się okazało - nikt nie potrzebował pomocy. O próbie oszustwa natychmiast powiadomiły dyżurnego komendy.

- Jak zawsze apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy – radzi rzeczniczka policji. - Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje, poradźmy się najbliższych. Ustalmy, czy osoba, która dzwoni, jest faktycznie tą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką policji, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe