Udany rok Cementu Gryfa Chełm

  • 10.01.2020, 07:44
  • TS
Udany rok Cementu Gryfa Chełm
Cement Gryf Chełm podsumował swój ubiegłoroczny sezon startowy. Zapaśnicy i zapaśniczki chełmskiego klubu, reprezentując nasze miasto na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych, odnieśli szereg sukcesów, udowadniając swoją wyższość nad innymi ekipami w kraju.

Reprezentanci Cementu Gryfa Chełm zdobywali medale we wszystkich grupach wiekowych, tj.: młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior.

- W minionym roku wywalczyliśmy ich łącznie 126, w tym 27 w mistrzostwach Polski, 26 w międzynarodowych turniejach i 72 w turniejach ogólnopolskich – wylicza Mieczysław Czwaliński, wiceprezes chełmskiego klubu.

Zapaśnicy Cementu dziesięciokrotnie bronili barw Polski w zawodach najwyższej rangi: Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Mistrzostwach Świata Kadetów, Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów, Mistrzostwach Europy Młodzików oraz Wojskowych Mistrzostwach Świata. Zaszczytu reprezentowania Polski dostąpili: Szymon Szymonowicz, Katarzyna Kamińska, Katarzyna Krawczyk, Alan Matela, Urszula Piotrowska, Nikola Skórska i Anna Król.

- Niewątpliwie największy sukces odniosła Katarzyna Krawczyk, która w Wojskowych Mistrzostwach Świata zdobyła brązowy medal – podkreśla Czwaliński. - Ale brawa należą się także pozostałym naszym reprezentantom. Szymon Szymonowicz zajął siódmą lokatę w Mistrzostwach Świata Juniorów. Tuż za podium, na piątym miejscu Młodzieżowe Mistrzostwa Europy zakończyła Katarzyna Kamińska. Z kolei mistrzostwo Polski wywalczyli: Alan Matela, Michał Biskupski, Szymon Szymonowicz, Anna Urbanowicz, Beata Federowicz, Katarzyna Kamińska, Wiktoria Kamela i Urszula Piotrowska – mówi Czwaliński.

W klasyfikacji zapasów kobiet Cement Gryf okazał się bezkonkurencyjny w kraju, gromadząc 781 punktów. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęła ZKS Slavia Ruda Śląska – 666,5 pkt, zaś trzecią lokatę wywalczył WZS WKS Grunwald Poznań – 450 pkt. Również w punktacji zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Cement Gryf nie miał sobie równych.

W minionym sezonie we współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystyki zapaśnicy i zapaśniczki z Chełma zdobyli łącznie 292 pkt. Wynik ten pozwolił im na zajęcie czwartego miejsca w województwie wśród wszystkich dyscyplin sportowych.

- Cieszymy się z sukcesów naszych reprezentantów. Dziękujemy naszym kibicom i sympatykom, a przede wszystkim rodzicom zawodników i zawodniczek. Ich duże zaangażowanie w znaczny sposób wspomaga prowadzony przez kadrę trenerską proces szkoleniowy – zaznacza Czwaliński. - Jednocześnie zapewniam, że nie zamierzamy spoczywać na laurach. Przed nami ważny rok olimpijski. Liczymy, że o Cemencie nadal będzie głośno, a nasza liderka Katarzyna Krawczyk zakwalifikuje się do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Tokio – dodaje sternik chełmskiego klubu.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe