Z miłości przekazywała narkotyki?

  • 08.01.2020, 10:28 (aktualizacja 10.01.2020, 07:42)
  • (apm)
Z miłości przekazywała narkotyki?
On dzwonił do niej z więzienia i informował, gdzie i kiedy ma odebrać towar. Ona posłusznie przekazywała go dalej. Teraz oboje staną przed sądem, oskarżeni o "uczestnictwo w obrocie środków odurzających". Kobieta zeznała, że nie dostawała za pośrednictwo pieniędzy. Robiła to z miłości?

Prokuratura zebrała już dowody w sprawie i sporządziła akt oskarżenia. Niebawem para stanie przed sądem. Oboje odpowiedzą za "uczestnictwo w obrocie środków odurzających". Śledczy są przekonani, że oskarżeni wzięli udział w takiej akcji przynajmniej trzy razy.

10 stycznia ub. r. funkcjonariusze policji znaleźli w samochodzie zaparkowanym na jednym z chełmskich osiedli amfetaminę. Zatrzymali przy nim 37-letnią kobietę. Okazało się, że miała klucze do mieszkania, w którym po przeszukaniu także znaleźli narkotyki – w sumie ponad 40 gramów amfetaminy i kartę SIM, którą poddano kryminalistycznym badaniom.

- Ilość zabezpieczonej amfetaminy pozwalała na przygotowanie 320 dilerskich porcji tego narkotyku – informowała zaraz o zdarzeniu podkom. Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. - Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli pieniądze i motocykl. 37-latka została doprowadzona do prokuratury, gdzie przedstawiono jej zarzuty. Zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W toku śledztwa ustalono, że mieszkanie należało do jej 48-letniego partnera, który odsiadywał wyrok w zakładzie karnym. Jak się okazało, miała z nim kontakt telefoniczny. Dzwonił do niej i wskazywał konkretny dzień i godzinę, kiedy miała pojawić się w jego mieszkaniu lub przy samochodzie na osiedlowym parkingu. Otrzymywała wtedy paczuszkę z "prezentem", a następnie przekazywała ją dalej, również w terminie wskazanym przez osadzonego ukochanego.

Kobieta zapewniała, że za takie pośrednictwo nie dostawała pieniędzy. Natomiast podejrzany 48-latek w ogóle nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Niebawem jednak będzie musiał się z nich tłumaczyć przed sądem.

 Dla 37-latki prokurator był łaskawszy - zaproponował wyrok bez przeprowadzania rozprawy – rok pozbawienia wolności, w zawieszeniu na trzy lata. Podejrzana już się zgodziła na taką karę, ale ostateczna decyzja i tak należy do sądu.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe