Panika wśród kierowców. Urzędy oblężone!

  • 07.01.2020, 08:30
  • AN
Panika wśród kierowców. Urzędy oblężone!
Mieszkańcy Chełma, którzy nie zdążyli zarejestrować swojego samochodu do 31 grudnia, mogą odetchnąć z ulgą. Jest na to czas w styczniu. Chodzi o auta, które sprowadzone zostały do Polski z terytorium Unii Europejskiej.

Pod koniec roku wydział komunikacji chełmskiego ratusza przeżywał prawdziwe oblężenie. W obawie o nałożenie kary za niezarejestrowanie pojazdu do 31 grudnia chełmianie chcieli jak najszybciej dopełnić wszelkich formalności. Zainteresowani w ostatniej chwili starali się zarejestrować pojazdy, które w wielu przypadkach przez lata zmieniały właścicieli, a nie były przerejestrowywane.

Ze względu na przeciążenie urzędów ministerstwo infrastruktury zajęło w tej kwestii stanowisko, w którym informuje, że kary będą nakładane tylko w dwóch przypadkach. Po pierwsze, jeśli auto sprowadzone zostało po 31 grudnia 2019 r. i nie zostało zarejestrowane w terminie 30 dni od daty jego sprowadzenia. Drugi przypadek dotyczy kupna lub sprzedaży samochodu zarejestrowanego na terytorium RP po 31 grudnia 2019 r. i niezawiadomienia o tym starosty w terminie 30 dni od daty nabycia, lub zbycia.

W ustawie Prawo o ruchu drogowym od 1 stycznia 2020 r. będą obowiązywać zapisy nakładające karę od 200 do 1000 zł na osoby, które nie zarejestrują pojazdu sprowadzonego do Polski z terytorium Unii Europejskiej lub nie zawiadomią o nabyciu, lub zbyciu pojazdu, oczywiście w ustawowym terminie 30 dni.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe