Jest wizja, potrzebne pieniądze

  • 18.12.2019, 12:01
  • AN
Jest wizja, potrzebne pieniądze
Zakończyły się konsultacje społeczne Lokalnego Planu Rewitalizacji Miasta Chełm na lata 2017-2023. Mieszkańcy pozytywnie zaopiniowali wszystkie projekty, które miasto przygotowało do analizy.

Podczas konsultacji zaprezentowanych zostało 12 nowych projektów inwestycyjnych oraz nieinwestycyjnych. Mieszkańcy obecni na spotkaniu wyrazili w pełni aprobatę dla wszystkich przedstawionych propozycji.

- Ze szczególnym uznaniem spotkał się projekt inwestycyjny pod nazwą "Rewitalizacja pl. dr. Edwarda Łuczkowskiego wraz z zabytkowymi piwnicami w Chełmie" - odbudowa piwnic, remont placu i ulic, polegający na przełożeniu i uszczelnieniu nawierzchni jezdni wraz z przebudową infrastruktury technicznej, remontem chodników, wymianą słupów i opraw oświetlenia ulicznego, wprowadzeniem zmiany organizacji ruchu (w tym montaż stałych elementów w celu utworzenie bezpiecznych przestrzeni miejskich wyłączonych z ruchu kołowego) - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Mieszkańcy pozytywnie zaakceptowali projekty dotyczące: aranżacji skweru rekreacyjno-wypoczynkowego na terenie zielonym pomiędzy ul. Jedność, al. Piłsudskiego oraz SP nr 1 i rewitalizacji Ogródka Jordanowskiego na osiedlu Cementownia. Akceptację otrzymały też projekty "Bliżej rodziny" i "Spróbuj - potrafisz wiele". Pomimo wielu pytań, pozytywnie przyjęto też projekt na odbudowę ratusza.

- Wnioski i uwagi, które wpłynęły podczas konsultacji, dotyczyły głównie: projektu odbudowy ratusza, w tym finansowania, konstrukcji oraz powierzchni, zwiększenia atrakcyjności piwnic pod kątem historycznym dla turystów i połączenia piwnic z lochami kamienicy starosty Węglińskiego - podsumowuje Zieliński.

Zebrane uwagi oraz wnioski posłużą urzędnikom do ponownej analizy i oceny zaktualizowanych dokumentów strategicznych miasta.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe