W Chełmie autobusem za free

  • 16.12.2019, 10:34 (aktualizacja 16.12.2019, 11:13)
  • AN
W Chełmie autobusem za free CLA
Od 21 grudnia nowe grupy pasażerów będą mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów Chełmskimi Liniami Autobusowymi. Chodzi o najmłodszych i najstarszych mieszkańców miasta.

Na wniosek prezydenta radni zgodzili się, by z darmowej komunikacji korzystały dzieci od urodzenia do 30 września w roku kalendarzowym, w którym kończą 7 lat, a także osoby, które ukończyły 70. rok życia oraz Honorowi Obywatele Miasta Chełm.

Poza nową grupą uprawnioną do bezpłatnych przejazdów miejską komunikacją zadowoleni powinni być także pozostali pasażerowie, którzy – wbrew pogłoskom – z nowym rokiem nie zapłacą więcej za bilety!

Przy okazji przypominamy, że do darmowych przejazdów uprawnieni są także przewodniczący rad osiedli, inwalidzi całkowicie niezdolni do samodzielnej egzystencji oraz ich opiekunowie, ale tylko w obecności podopiecznego, osoby niewidome lub ociemniałe, jeśli nie są uznane za osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji oraz ich przewodnicy, ale tylko w obecności podopiecznego, umundurowani funkcjonariusze policji, straży miejskiej, straży granicznej oraz straży pożarnej w czasie wykonywania obowiązków służbowych, dzieci i młodzież ze stwierdzoną niepełnosprawnością, jednak nie dłużej niż do ukończenia 26 roku życia, wraz z opiekunem, a także zasłużony honorowy dawca krwi, który oddał co najmniej 12 litrów krwi.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anonim
Anonim 19.12.2019, 13:31
Dla uczniów też powinny być darmowe
Fred
Fred 17.12.2019, 16:39
Bardzo mądre posunięcie. Z pewnoscia pomoże zmniejszyć dług CLA. Brawo.

Pozostałe