Grupa Recykl działa już także w Chełmie [ZDJĘCIA]

  • 10.12.2019, 20:30
  • MP
Grupa Recykl działa już także w Chełmie [ZDJĘCIA]
Na terenie dawnej Cementowni Chełm III pełną parą ruszyła produkcja w nowym zakładzie grupy Recykl. Firma zajmuje się przetwarzaniem opon, głównie na paliwa alternatywne. Jednym z jej głównych kontrahentów jest Cemex.

Grupa Recykl, która otworzyła nowy zakład w Chełmie, jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej firmą zajmującą się zagospodarowaniem zużytych opon poprzez ich zbiórkę, odzysk i recykling. Działa od 2004 roku i obecnie ma trzy nowoczesne zakłady produkcyjne, których zdolności przetwórcze wynoszą 100 tys. ton opon rocznie. Firma przetwarza stare opony na funkcjonalne materiały, w tym tekstylia, granulat gumowy, paliwa alternatywne. Odzyskuje też ze zmielonych opon cenne elementy stalowe. Materiały uzyskane w efekcie przetwarzania opon wykorzystywane są przez firmy budowlane, transportowe i sportowe, a także chełmską cementownię.

Chełmski zakład Grupy Recykl należy do najnowocześniejszych zakładów recyclingu oraz przetwarzania zużytych opon w Europie. Obecnie pracuje tam 60 osób, a planowane jest zatrudnienie kolejnych. Wybudowano nową linię technologiczną do recyklingu opon i produkcji dodatków SMA z zapleczem laboratoryjnym oraz kontrolą jakości, halę produkcyjną, linię do czyszczenia kordu stalowego, żurawie przeładunkowe oraz pozostałą infrastrukturę obiektu.Wartość całej inwestycji to ok. 51,5 mln zł.

Według wstępnych szacunków, chełmski zakład będzie przetwarzał 30 tys. opon rocznie. Produkcja testowa nowego produktu tzw. pudru gumowego rozpoczęła się już w październiku. Od nowego roku wytwarzane także będą innowacyjne gumowe dodatki stabilizujące na potrzeb drogownictwa.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe