Chełm: Brud w centrum!

  • 04.12.2019, 11:36
  • AN
Chełm: Brud w centrum!
Mieszkańcy śródmieścia skarżą się, że chełmianie z innych osiedli podrzucają im swoje śmieci. Kontenery przy blokach wywożone są kilka razy w tygodniu, ale to wciąż za mało.

- Sprawa na pierwszy rzut oka może wydać się błaha, ale okolicznym mieszkańcom doskwiera od dłuższego czasu i nie ma skutecznych metod na jej rozwiązanie - żali się mieszkanka jednego z bloków przy ul. św. Mikołaja.

Kontener opróżniany jest 2-4 razy w tygodniu. Mimo to notorycznie leżą przy nim worki ze śmieciami.

- Odpady są porozrzucane po całej ulicy, rozgrzebywane przez bezdomne zwierzęta i ptactwo. Brud, smród i siedlisko szczurów. Czyja wina? Ludzi przywożących śmieci z domów jednorodzinnych - twierdzi kobieta. - Należałoby przyjrzeć się ich płatnościom za odpady, skoro masowo, kilka razy w tygodniu, zwożą swoje worki pod nasz śmietnik. Spółdzielnia nie jest w stanie nic zrobić w tej sprawie, bo akurat ten śmietnik, mimo iż znajduje się na naszej ulicy, jest ogólnodostępny.

Mieszkańcy mają świadomość, że jedyne co im pozostaje, to prosić, apelować i potępić takie zachowania.

- Ulica zamienia się w jedno wielkie wysypisko i nie sposób nadążyć ze sprzątaniem, skoro w zatrważającym tempie pod oknami rośnie góra śmieci - tłumaczy nasza rozmówczyni.

Jak przekonuje, przepełnione kontenery to również wina właścicieli większości okolicznych lokali fryzjerskich czy gastronomicznych, którzy znoszą tam swoje odpady. Mają do tego prawo, ale powinni dbać o czystość.

- Po zwróceniu uwagi i to przez wielu sąsiadów, zawsze spotykamy się z tymi samymi reakcjami - śmiech, kpiny i agresja. Fakt, że mogą wyrzucać tu swoje śmieci, nie usprawiedliwia zasypywania nas swoimi odpadami - denerwuje się mieszkanka ul. św. Mikołaja.

Mało tego. Jak zauważyli mieszkańcy, do kontenera miejskiego podjeżdżają auta nawet z rejestracjami lubelskimi, włodawskimi czy hrubieszowskimi.

- Nikt nie chciałby żyć w takich warunkach - tłumaczy kobieta.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lajla
Lajla 05.12.2019, 12:58
Miejscowy, a co tu dadzą zdjęcia skoro to śmietnik miejski i mogą wyrzucać tu odpady? A co do ich płatności za swoje, nikt z mieszkańców nie ma wglądu do prywatnych rachunków
miejscowy
miejscowy 05.12.2019, 10:10
A jaki problem zrobić fotkę tym co podrzucają śmieci?????????? Jeśli tak jest na prawdę, to nie gadać, tylko działać. Jak jeden z drugim dostanie parę złotych do zapłacenia i nakaz usunięcia śmieci na własny koszt, to przestanie podrzucać. Ale prościej napisać do gazety, żeby inni rozwiązali problem.
Mieszkaniec,Chełma
Mieszkaniec,Chełma 04.12.2019, 13:44
To niech miasto postwi wiaty zamykane na klucz tak jak w innych miastach i bedzie po problemie
lajla
lajla 04.12.2019, 17:06
i kto będzie miał do nich klucz skoro śmietniki miejskie są ogólnodostępne? wszyscy?
visiorek
visiorek 04.12.2019, 14:06
Niestety w przypadku ulicy Św.Mikołaja postawienie wiaty / wiat to nie taka prosta (tania) sprawa. Jedyne co można zrobić na szybko to oba śmietniki objąć monitoringiem i karać mandatami "dowożących" śmieci ...

Pozostałe