Darmowe CLA dla przedszkolaków i seniorów

  • 02.12.2019, 10:40
  • AN
Darmowe CLA dla przedszkolaków i seniorów
Prezydent wprowadza nowe zasady dotyczące zniesienia opłat za przejazdy Chełmskimi Liniami Autobusowymi. Chodzi o wiek pasażerów.

Na spotkaniach z mieszkańcami, które odbyły się na przełomie września i października, prezydent Jakub Banaszek poinformował, że będzie sukcesywnie wprowadzał ulgi za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym. Pierwszym etapem jest wprowadzenie zmiany wieku związanego z ulgami.

Do tej pory za darmo autobusami CLA jeździły dzieci do 4. roku życia. Po wejściu w życie nowych przepisów wiekiem granicznym będzie 7 lat. Bezpłatnie z komunikacji miejskiej mogli dotychczas przemieszczać się też seniorzy,  którzy ukończyli 72 lata. Prezydent zaproponował darmowe przejazdy dla osób, które ukończyły 70 lat. Dodatkowo wprowadzona została ulga dla Honorowego Obywatela Miasta Chełm.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, wprowadzone zmiany pociągają za sobą obciążenia dla budżetu miasta. Przewidywane roczne zwiększenie rekompensaty przekazywanej CLA wyniesie 68 tys. 292 zł.

Nowe zasady dotyczące ulg to dopiero początek. Wprowadzane sukcesywnie zmiany mają zmierzać do całkowitej bezpłatnej komunikacji miejskiej na naszym terenie.

Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia maksymalnych cen i opłat dodatkowych za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym został pozytywnie zaopiniowany przez Chełmską Radę Seniorów na posiedzeniu 20 listopada.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wolff
wolff 02.12.2019, 15:51
w kampanii wyborczej było mowa o darmowej komunikacji dla wszystkich mieszkańców miasta

Pozostałe