Chełm: Nastraszył kierowcę wiatrówką. Za głupi żart stanie przed sądem

  • 28.11.2019, 14:20 (aktualizacja 30.11.2019, 13:23)
  • ---
Chełm: Nastraszył kierowcę wiatrówką. Za głupi żart stanie przed sądem
Za groźby odpowie 23-letni mieszkaniec gminy Chełm, który trzymając w ręku wiatrówkę groził śmiercią siedzącemu w samochodzie nieznajomemu. Choć do zdarzenia doszło jeszcze we wrześniu na jednym z parkingów w Chełmie, to nagranie kolegi "żartownisia" obiegło sieć kilkanaście dni temu. Dotarło ono również do policji.

Na nagraniu, które krążyło w sieci, widać jak młody mężczyzna idzie przez jedną z ulicy w okolicy Parafii Miłosierdzia Bożego, trzymając w ręku jednoręczną wiatrówkę. Całe zdarzenie jest nagrywane telefonem komórkowym przez jego kolegę. Obaj podchodzą do kierowcy siedzącego za kierownicą volkswagena oczekującego na przykościelnym parkingu. Kiedy młody mężczyzna grozi mu bronią, ten w panice cofa, uszkadzając inny samochód i odjeżdża.

Film obiegł internetem, aż trafił również do chełmskich kryminalnych. Ci ustalili, że za głupi żart jeszcze z września odpowiada 23-letni mieszkaniec gminy Chełm.

- Mężczyzna groził pozbawieniem życia nieznajomemu, który siedział w zaparkowanym samochodzie na osiedlu Działki w Chełmie. Posługiwał się przy tym pistoletem gazowym przypominającym broń palną. Pokrzywdzony widząc zagrożenie odjechał pospiesznie z tego miejsca i nie zgłosił zdarzenia dyżurnemu komendy - relacjonuje Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów. - Zatrzymany 23-latek swoje zachowanie tłumaczył chęcią zrobienia komuś żartu. Funkcjonariusze zabezpieczyli wiatrówkę, którą posługiwał się sprawca.


Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie i został doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

 

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 30.11.2019, 11:14
Idiota

Pozostałe