Pismo w obronie dyrektor ChDK. Mieszkańcy piszą petycję

  • 28.11.2019, 10:41 (aktualizacja 28.11.2019, 10:47)
  • ---
Pismo w obronie dyrektor ChDK. Mieszkańcy piszą petycję
Decyzja o odwołaniu Małgorzaty Paździor - Król ze stanowiska dyrektor Chełmskiego Domu Kultury obiegła miasto. Wobec decyzji wydanej przez władze miasta powstał sprzeciw w formie petycji "NIE dla odwołania Małgorzaty Paździor-Król, Dyrektora ChDK".

Treść petycji obiegła mediach społecznościowe:

My, niżej podpisani, pragniemy wyrazić sprzeciw wobec decyzji o odwołaniu Małgorzaty Paździor-Król ze stanowiska Dyrektora Chełmskiego Domu Kultury. Decyzję o napisaniu tej petycji podjęliśmy na podstawie dokonań kulturalnych i promocyjnych Dyrektor dla Chełma w latach 2009-2019.

Małgorzata Paździor-Król w ciągu dziesięciu lat swojej pracy tchnęła ducha życia w Chełmski Dom Kultury. W ofercie kulturalnej miasta pojawiły się koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, spektakle, widowiska muzyczno-taneczne, wernisaże, wystawy oraz szereg innych wydarzeń. Powstało wiele form artystycznych działających przy ChDK, w których mogą uczestniczyć zarówno dzieci, jak i dorośli. Kilka lat temu Dyrektor nadzorowała remont kina "Zorza", a na potrzeby mieszkańców otworzyła drugą salę kinową w sali widowiskowej ChDK. Jej aktywne zaangażowanie w ogólnopolskie wydarzenie "Forum wokół Kina" zaoowocowało zorganizowaniem tej prestiżowej imprezy właśnie w Chełmie. Przyjęła na siebie również nadzór odbudowy sceny letniej w Kumowej Dolinie, która już od kilku miesięcy służy mieszkańcom.

Powyższe to tylko kilka z dokonań, na których czele stała Małgorzata Paździor-Król. Choć stoi za nią szereg świetnych pracowników ChDK, to właśnie Ona była i jest lokomotywą napędzającą ten pociąg.

Wobec powyższego prosimy o ponowne rozpatrzenie decyzji o odwołaniu Małgorzaty Paździor-Król ze stanowiska Dyrektora Chełmskiego Domu Kultury. Wiemy, że jest odpowiednią osobą na to stanowisko, a jej działania jeszcze nie raz przysłużą się mieszkańcom Chełma i okolic.

Obecnie pod dokumentem swoje podpisy złożyło ponad 100 osób, które sprzeciwiają się odwołaniu obecnej dyrektor Chełmskiego Domu Kultury.

 

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
anatol
anatol 02.12.2019, 08:38
Za tyle milionów jakim w budżecie dysponuje ChDK to robi łaske że robi imprezy za ktore i tak trzeba jeszcze zapłacić. Ale przecież to nie za to ja odwołuja tylko za to że " kreciła lody na boku". Chcecie powiedzć ze to nie ma znaczenia , wystarczy petycja i po sprawie. hehehe
Chełmianka
Chełmianka 28.11.2019, 22:05
Ludzie jaką petycję?, żeby za was się nie wzięli, bo pani dyrektor nie chodziła sama na te zabiegi , paznokcie, imprezy , wyjazdy itp wydaje mi się czy defraudacja to przestępstwo ? nie mówimy o wkładzie w kulturę, mówimy o przekrętach i to dużych? czekamy na wyniki kontroli....
Chełm
Chełm 28.11.2019, 13:21
Decyzja o odwołaniu Małgorzaty Paździor - Król ze stanowiska dyrektor Chełmskiego Domu Kultury jak najbardzie trafna
Gość
Gość 28.11.2019, 12:28
Ciekawe dla kogo Urząd Miasta szykuje ciepłą posadkę?

Pozostałe