Oni już pomogli, a Ty?

  • 27.11.2019, 08:11
  • AN
Oni już pomogli, a Ty?
Młodzi karatecy z Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin SATORI udowodnili, że nie tylko potrafią czerpać radość i satysfakcję z uprawianego sportu, ale także z pomocy innym. Zawody, jakie odbyły się w ubiegłą niedzielę, były okazją do wsparcia akcji charytatywnej na rzecz chorych dzieci.

Mali i nieco więksi sportowcy trenujący karate kyokushin pod dowództwem Bartłomieja Zakrzewskiego zebrali mnóstwo zabawek, które przekazali na zbiórkę dla pacjentów oddziału onkologii, hematologii i transplantologii Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Mimo stresu i emocji, jakie towarzyszyły pojedynkom, dzieciaki i ich rodzice pięknie odpowiedzieli na apel trenera i przybyli na zawody z podarunkami. Prezenty zostaną wręczone pacjentom w mikołajki. Akcja organizowana jest w Chełmie już po raz trzeci i po raz trzeci koordynuje ją dla nas Anna Wyczyńska. Pomysłodawcą wydarzenia jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie.

- Wystarczy trochę chęci i parę groszy. Zbieramy wyłącznie rzeczy nowe, ze względu na sterylne warunki, jakie muszą mieć pacjenci. Podpowiem, że większość podopiecznych, dla których kompletujemy paczki, mają po ...naście lat - mówi koordynatorka.

Co zbieramy? Najlepiej podczas pobytu w szpitalu sprawdzą się: gry planszowe i edukacyjne, puzzle, gry komputerowe, książki, kolorowanki, zabawki (lalki, samochodziki), pluszaki, zabawki kreatywne, kosmetyki. Podopieczni stowarzyszenia ucieszą się także z bluz sportowych, kaszkietówek, kosmetyczek, powerbanków, słuchawek i innych. Rzeczy można przynosić m.in. do redakcji Super Tygodnia Chełmskiego.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe