Chełm: Więźniowie podpalili celę

  • 25.11.2019, 11:15
  • AN
Chełm: Więźniowie podpalili celę
Pięciu więźniów z Zakładu Karnego w Chełmie postawiło na nogi służby ratownicze. Osadzeni podpalili materac i zabarykadowali drzwi. W celi doszło ponoć do awantury.

Alarm podniesiono w nocy około godz. 3 w poprzednią niedzielę (17 listopada). Jak relacjonuje nam rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Chełmie kpt. Łukasz Bielak, więźniowie w jednej z cel krzyczeli i zachowywali się wobec siebie agresywnie.

- Na zwracaną przez oddziałowego uwagę nie reagowali, a w pewnym momencie podpalili materac do spania. Aby zapobiec sytuacji niebezpiecznej dla zdrowia osadzonych, funkcjonariusze służby więziennej podjęli interwencję - wyjaśnia kpt. Bielak.

W celi było mnóstwo dymu. Jej mieszkańcy zostali ewakuowani. Na miejsce wezwano też pogotowie. Zespoły ratownicze udzieliły poszkodowanym pierwszej pomocy. Następnie, po spełnieniu wszelkich procedur, osadzonych przewieziono w asyście służby więziennej do chełmskiego szpitala. Jeden z uczestników został na miejscu, ponieważ nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

- Zadymienie celi mieszkalnej spowodowało, że do szpitala na obserwację przewieziono czterech osadzonych. Po kilku godzinach wrócili do zakładu karnego - informuje kpt. Bielak.

 Przyczyny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia bada komisja powołana przez służbę więzienną. O co pokłócili się współwięźniowie i jak doszło do podpalenia w celi? O tym na razie rzecznik zakładu karnego nie informuje. Jak udało się nam jednak ustalić, osadzeni deklarujący używanie wyrobów tytoniowych mogą mieć zapalniczki w celi mieszkalnej.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
#św Kazimierz
#św Kazimierz 02.12.2019, 17:15
Trzeba było ich zostawić tam
W końcu by nie mieli czym oddychać
I twoja...
I twoja... 28.11.2019, 18:39
Najlepsze kaski są na końcu artykułu " Jak udało się nam jednak ustalić, osadzeni deklarujący używanie wyrobów tytoniowych mogą mieć zapalniczki w celi mieszkalnej. Coz za odkrycie redaktorze AN sam detektyw Krzyś R mógł by się od Ciebie uczyć
esende
esende 25.11.2019, 16:49
Kruk powinien podać się do dymisji

Pozostałe