Myślała, że pomaga synowej - straciła 9000 zł...

  • 23.11.2019, 12:12
  • oprac. MP
Myślała, że pomaga synowej - straciła 9000 zł...
9 tysięcy zł przekazała oszustowi 82-letnia kobieta, myśląc, że pomaga swojej synowej. Podająca się się za policjantkę rozmówczyni powiedziała wcześniej, że jej synowa potrąciła pieszą i jej stan jest bardzo ciężki. Stwierdziła, że potrzebne będą pieniądze, aby sprawczyni uniknęła odpowiedzialności karnej. Pomimo wielokrotnych apeli i ostrzeżeń, wciąż dochodzi do tego typu przestępstw. Policja przypomina jak nie dać się oszukać.

W czwartek do 82-letniej mieszkanki Krasnegostawu zadzwoniła kobieta i powiedziała, że jej synowa miała wypadek, w którym potrąciła kobietę i jej stan jest bardzo ciężki.

- Stwierdziła, że potrzebne będą pieniądze w kwocie ok. 30 000 zł, aby synowa uniknęła odpowiedzialności karnej. Dzwoniąca podawała się za policjantkę. Dodała, że po pieniądze zaraz przyjdzie kurier. Przestraszona kobieta myśląc, że faktycznie pomaga synowej, przekazała 9 000 zł obcemu mężczyźnie, który przyszedł do mieszkania. Kiedy nieznajomy opuścił lokal, kobieta podszywająca się pod policjantkę potwierdziła, że sprawa jest załatwiona i że resztę pieniędzy synowa weźmie na kredyt. Podkreśliła, że 82-latka nie może jeszcze przez kilka godzin korzystać z telefonu, ponieważ może być na podsłuchu. Kiedy do domu wrócił mąż starszej pani, dopiero małżonkowie skontaktowali się z rodziną. Okazało się, że nie było żadnego wypadku i że padli ofiarą oszustów - relacjonuje Piotr Wasilewski, rzecznik KMP w Krasnymstawie.

Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku w takich sytuacjach.

- Nie ufajmy nieznajomym, pamiętajmy, że policjant nigdy nie dzwoni z informacją o prowadzonej przez siebie akcji i nie prosi o przekazanie komuś pieniędzy. Jeśli mamy jakąkolwiek wątpliwość co do danych osoby dzwoniącej, potwierdźmy to, zadzwońmy do najbliższej rodziny. Zawsze upewniajmy się czy osoba, z którą rozmawiamy i która prosi nas o pieniądze, jest na pewno tym, za kogo się podaje.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe