Spółka kolejowa nadal planowana

  • 08.11.2019, 09:45
  • AN
Spółka kolejowa nadal planowana
Trwają prace nad utworzeniem spółki PKP Linia Chełmska Szerokotorowa - podaje Rynek Kolejowy. Prawdopodobnie o konkretach będzie można mówić na przełomie 2019 i 2020 roku.

Na razie PKP prowadzi analizy ekonomiczne, techniczne i finansowe, które powinny być ukończone pod koniec IV kwartału br. Kolejnym krokiem ma być akceptacja ich wyników przez Zarząd PKP S.A. i organy korporacyjne oraz podjęcie decyzji o utworzeniu spółki.

Głównym celem spółki ma być działanie na rzecz rozwoju usług logistycznych na Chełmszczyźnie, również dzięki infrastrukturze szerokotorowej linii kolejowej nr 63 oraz wybudowaniu terminala przeładunkowego. Dokładny zakres działań i ich harmonogram ustala specjalnie powołany do tego zespół roboczy. PKP i samorząd Chełma chcą dążyć do wzrostu liczby przewożonych towarów, ich przeładunku i logistycznych usług komplementarnych. W ten sposób ma zwiększyć się konkurencyjność transportu kolejowego oraz atrakcyjność miasta i całego regionu, między innymi dla przyszłych inwestorów.

- Dzięki współpracy z koleją potencjał miasta będzie mógł zostać w końcu odpowiednio wykorzystany. Na przestrzeni lat obserwujemy regularny wzrost wymiany handlowej Polski z zagranicą, który pozytywnie wpływa na rozwój naszej gospodarki – tłumaczył podczas uroczystego podpisania listu intencyjnego prezydent Jakub Banaszek. - Chełm chce aktywnie wspierać i uczestniczyć w tym rozwoju. Działania, które właśnie podejmujemy, temu służą i mam nadzieję, że będą mocnym impulsem do pozytywnych zmian w naszym mieście. Chełm bowiem jest coraz bardziej widoczny na mapie kolejowych inwestycji. Głęboko wierzę, że nasza współpraca zaowocuje też powstaniem kolejnych nowych miejsc pracy dla mieszkańców oraz przyczyni się do rozkwitu lokalnych przedsiębiorstw.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe