Cement dwukrotnie na pudle w Krakowie

  • 07.11.2019, 13:13
  • TS
Cement dwukrotnie na pudle w Krakowie
Dwa medale wywalczyli młodzi zawodnicy Cementu Gryfa Chełm w rozegranym w Krakowie corocznym Międzynarodowym Turnieju im. Władysława Bajorka. Zmagania, które odbyły się w największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej Tauron Arena zgromadziły 263 zapaśników, w tym trzy ekipy zagraniczne: z Białorusi, Ukrainy oraz Norwegii.

W tej międzynarodowej rywalizacji, w której dominowali zawodnicy zza wschodniej granicy, reprezentanci Cementu Gryfa Chełm wywalczyli dwa brązowe medale. Świetny występ zanotował utalentowany Hubert Sidoruk, startujący w grupie młodzików, w kategorii wagowej 52 kg. Zawodnik ten stoczył pięć walk. Cztery z nich rozstrzygnął na swoją korzyść. W drodze po medal Sidoruk pokonał m.in. swojego klubowego kolegę Olafa Gajosa (4:0). Jedyną konfrontacją, w której reprezentant Cementu musiał uznać wyższość swojego rywala było starcie z Białorusinem Maksimem Klyshko, późniejszym srebrnym medalistą. Sidoruk przegrał ten pojedynek 3:9. W walce o najniższe miejsce na podium o nieprzeciętnych umiejętnościach ucznia Szkoły Podstawowej w Wierzbicy przekonał się Kamil Janków (MKZ Unia Racibórz), przegrywając przez przewagę techniczną 16:5. Triumfatorem kat. 52 kg został Białorusin Igor Ermachenkov, który pokonał swojego rodaka, wspomnianego wcześniej M. Klyshko.

Drugi brązowy krążek dla chełmskiego klubu wywalczył Dawid Hawryluk, startujący w grupie dzieci, w kat. wagowej 42 kg. Zawodnik ten stoczył trzy walki, a dwie z nich rozstrzygnął na swoją korzyść. W pojedynku o brąz Hawryluk pokonał 4:0 Krzysztofa Luberę (ULKS Karkonosze Stara Kamienica).

Tuż za podium, na wysoko punktowanych piątych miejscach zawody ukończyli Jakub Kaczor (kat. 85 kg młodzików) i Michał Woźniak (kat. 62 kg młodzików). Z kolei pozostali reprezentanci Cementu zajęli w swoich kategoriach następujące lokaty: 10-11. Filip Zając (kat. 38 kg młodzików), 9. Szymon Denysiuk (kat. 44 kg młodzików), 11. Maksymilian Szwalikowski (kat. 48 kg młodzików), 15. Olaf Gajos (kat. 52 kg młodzików), 7. Oskar Gajos (kat. 57 kg młodzików), 9. Kacper Guz (kat. 57 kg młodzików), 11. Kordian Gugułka (kat. 68 kg młodzików), 12-14. Oliwier Gajos (kat. 68 kg młodzików), 11. Michał Dąbrowski (kat. 65 kg kadetów).

Młodych zapaśników do zawodów przygotowywali: Mirosław Czwaliński, Dariusz Jabłoński, Marcin Sadowski i Zdzisław Biały. Najważniejszym startem w tegorocznym sezonie dla grupy wiekowej młodzików będą Mistrzostwa Polski, które w połowie listopada odbędą się w Raciborzu. Zawodnicy stoczą walki nie tylko o medale, ale również o miejsce w reprezentacji narodowej, która w przyszłym roku weźmie udział w Mistrzostwach Europy Młodzików.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe