Świętujmy razem 101. rocznicę Niepodległości Polski!

  • 07.11.2019, 10:41 (aktualizacja 11.11.2019, 09:44)
  • MP
Świętujmy razem 101. rocznicę Niepodległości Polski!
11 listopada w całej Polsce zrobi się gęsto od biało - czerwonych flag. Jak będą wyglądały uroczystości w trzech największych miastach naszego regionu?

Chełm

Uroczystości rozpoczną się 11 listopada o godz. 9:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w Bazylice Narodzenia NMP. Na godz. 10:30 pod Pomnikiem Niepodległości na pl. Łuczkowskiego zaplanowano uroczystą część obchodów: odegranie hejnału miasta Chełm, złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Chełm, podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu narodowego, wystąpienie Prezydenta Miasta Chełm, odczytanie Apelu Pamięci i salwa honorowa, złożenie wieńców i wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości oraz defilada wojskowa.

O godz. 11:30 rozpocznie się część artystyczna, którą wypełni Koncert Niepodległościowy w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego przygotowany pod kierunkiem Katarzyny Dobrakowskiej i Roberta Wojciechowskiego oraz koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej.

Po uroczystościach będzie można spróbować tradycyjnej grochówki wojskowej. Jednocześnie przypominamy, że w trakcie obchodów Święta Niepodległości pl. Łuczkowskiego będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

 

Włodawa

Planowany przebieg uroczystości:

10:30 – Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej 19. Brygady Zmechanizowanej z Lublina Dywizjon Artylerii Samobieżnej z Chełma oraz żołnierzy 245. Kompanii Lekkiej Piechoty 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

11:40 – Przemarsz pod pomnik Tadeusza Kościuszki

12:00 – Przemówienie okolicznościowe Przewodniczącego Rady Powiatu we Włodawie i uroczyste złożenie wieńców pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki

13:00 – Program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie, Zespołu „Włodawianki” oraz Chóru Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis” (sala kina WDK)

18:00 – „Ogień Niepodległości”- ognisko i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zorganizowane przez włodawskie środowisko harcerskie (pomnik przy Czworoboku)

 

Krasnystaw

Uroczystości 101. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczną się o godz. 13:00 mszą świętą w imieniu Ojczyzny. Po niej wszyscy przejdą na rynek miejski, gdzie nastąpi odegranie hymnu państwowego, apel poległych z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej 1 Batalionu Zmechanizowanego, salwa honorowa oraz odegranie utworów patriotycznych. O 14:40 natomiast planowany jest przemarsz pocztów sztandarowych i uczestników.

Po części oficjalnej nastąpi część artystyczna. O 17:00 w Krasnostawskim Domu Kultury odbędzie się recital klawesynowy w wykonaniu prof. Elżbiety Stefańskiej oraz dr hab. Mariusza Dubaja. Na godz. 18:00 natomiast przewidziano koncert w wykonaniu wokalistów Studia Piosenki Diament, Studia Piosenki Tęcza, zespołów Migotki i Frajda oraz recytatorów z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ready
Ready 11.11.2019, 10:22
Grochówka nie jest wcale wojskowa. Od pięciu lat grochówkę gotuje Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich.

Pozostałe