Roztoka oceni występek sołtysa

  • 05.11.2019, 12:53
  • MP
Roztoka oceni występek sołtysa
Wiele wskazuje na to, że Roztoka będzie miała nowego sołtysa. Od czerwca obecny sołtys wsi przebywa w areszcie, gdzie trafił razem ze swoim bratem. Obaj są podejrzani o brutalne pobicie człowieka. Nie tylko mieszkańcy są zdecydowani na zmianę lokalnej władzy. Roszady czekają także OSP w Roztoce, gdzie obaj sprawcy pełnili ważne funkcje.

Pismo z prośbą o odwołanie obecnego sołtysa Roztoki zostało już rozpatrzone przez władze gminy.

- Dokument spełniał wszystkie wymogi formalne i, zgodnie z przepisami, pisemnie poinformowaliśmy o tym również samego sołtysa, który przebywa w areszcie - wyjaśnia Łukasz Burak, zastępca wójta gminy Żmudź. - W najbliższą środę (6 listopada) o godz. 15 w świetlicy w Roztoce władze gminy spotkają się z mieszkańcami, a ci wypowiedzą się głosowaniu w sprawie odwołania sołtysa. Jeśli straci on swoje stanowisko, zostanie ustalony termin kolejnego zebrania, aby wybrać jego następcę.

Sołtys pełni również funkcję naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztoce, zaś jego brat jest prezesem zarządu tej straży. W tej chwili jednak sprawa jest w toku i nie zapadły jeszcze decyzje o zmianach we władzach OSP. Samochód służbowy przeszedł pod nadzór jednego ze strażaków ochotników.

Sołtys Roztoki i jego brat trafili do aresztu z zarzutem pobicia mieszkańca sąsiedniej gminy po czerwcowych zawodach strażackich. Pokrzywdzony 32-latek trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała i przebywał w śpiączce. Teraz czeka go długie leczenie, które może trwać latami.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sosna
Sosna 06.11.2019, 14:02
Samochód służbowy ? Co to za szycha?

Pozostałe